Aycı: Şimdi take off zamanı

THY Yönetim Kurulu Başkanı Aycı, referandumun Türkiye için güzel bir netice ile bittiğini belirterek, “Abluka kalktı, şimdi ‘Take off’ zamanı” dedi

Aycı: Şimdi take off zamanı
Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, Türkiye üzerindeki adı konmamış bir ablukanın, referandumun sonuçlanması ile birlikte sona erdiğini belirterek, "İstikrar devam ettiği sürece aşılamayacak bir engel yok" dedi. Atatürk Havalimanı muhabirleriyle bir araya gelen Aycı, gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Yatırımcılar ve uluslararası toplum için de bir beklenti oluşturan referandumun Türkiye için çok güzel bir netice ile bittiğini belirten Aycı, Türkiye'nin bu anlamı ile devamındaki gündemlerine döneceği bir döneme başladığının altını çizdi.

TÜRKİYE ÜZERİNDEKİ ABLUKA KALKTI
Yeni sistemde çok daha istikrarlı hükümetler çıkacağını vurgulayan Aycı, Türkiye üzerindeki adı konmamış bir ablukanın referandumun sonuçlanması ile birlikte sona erdiğini belirtti. Aycı "Referandum sonrası 'Take off'a hazırlanıyoruz demiştik. 'Evet' çıkması, hem ülkemiz hem de şirketimiz için hayırlı uğurlu olsun. Büyük bir hoşgörü ve barış içinde, güzelliklerle dolu bir referandum yaşandı. Bütün dünya da bunu çok açık şekilde gördü. Bu gündemin geride kalmasından sonra, değişimi en iyi şekliyle yaparak daha güzel bir ülke inşa etme yolunda bir güçlü adım daha attık. İstikrar devam ettiği sürece aşılamayacak bir engel yok. THY'nin önü de açıktır. Yatırımcılar istikrarı severler ve ülkemize daha çok yatırım ve daha çok ziyaretçi gelecek. Ziyaretçi sayıları daha önce olduğu gibi artış trendine girecektir" diye konuştu. Aycı, şöyle devam etti: "Nisan ve mayıstaki rezervasyonlar, yolcu sayıları gözükmeye başladı. Toparlanmanın, iyileşmenin ayak sesleri önümüzdedir. Nisandan itibaren yüzde 7 ila 10 arası bölgelerde yolcu artışları var. Özellikle Uzakdoğu geri geldi. Afrika iyi gidiyor."

LAPTOP DAĞITIMINDA SONA GELDİK
ABD ve İngiltere'nin laptoplara getirdiği yasağın ardından yolcu deneyimin en iyi noktalara getirmek için hizmet kalitesinde yenilikler yaptıklarını aktaran Aycı "Akla mantığa aykırı bir yasak. Laptop vermekle ilgili çalışmalarımız neticelenmek üzere. Ekonomi sınıfında da bize lap toplarını teslim edenlere ücretsiz wi-fi vermek suretiyle onları mutlu etmeyi sürdüreceğiz" dedi.
BİZE ULAŞIN