Turizm ‘Emniyet’te

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, İstanbul’a gelen turistin güvenliğini sağlamak için proje geliştirdi. Turuncu-siyah üniformalı polisler 7 gün 24 saat turistin sorununu çözüp güvenliği sağlayacak

Turizm ‘Emniyet’te
İstanbul Emniyeti tarafından şehrin turizm açısından güvenli bir şehir olduğunun anlatılarak ön plana çıkarıldığı 'Milyon Taşı Huzur İstanbul Turizm Güvenliği Projesi' tanıtıldı. Sultanahmet'teki Milyon Taşı'ndan ilhamla hayata geçirilen proje kapsamında polisler, modacı Faruk Saraç'ın tasarımıyla turuncu-siyah renkte üniformaları giyecek. İngilizce başta olmak üzere yabancı dil bilen ve sayıları 100'e yaklaşan polisler, turistlerin sorunlarını çözüp can güvenliklerini sağlayacak.

TAKSİCİLERE KARŞI ÖNLEM
Ginger, motorize, araçlı ve yaya olarak görev yapacak turizm polisleri, turist kafilelerinin yoğun olduğu alanlarda kayıp, hırsızlık, kapkaç, yankesicilik olaylarına doğrudan müdahalede bulunacak ve taksilerde turistlerin maruz kaldıkları yüksek fiyat ve diğer dolandırıcılık olaylarının önüne geçilmesi için çalışmalar yürütecek. Olası bir sıkıntıda Turizm Şube Müdürlüğü devreye girip sorun yaşayan turistlerin ülke konsolosluğu ile irtibata geçilecek.

İMAJI KÖTÜ GÖSTERENE MÜSAADE ETMEYİZ
İstanbul Emniyet Müdürü Dr. Mustafa Çalışkan, "Yeni projeyle turistlerin ulaşım, alışveriş, eğlence alanlarında denetim artırılacak" dedi. İstanbul Valisi Vasip Şahin de "Ülkenin imajının kötü gösterilmesine asla müsaade etmeyiz" ifadelerini kullandı. Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Başkanı Başaran Ulusoy ise, "Bize vize koyanlar bir gün görecekler ki biz onlara vize koyacağız" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN