Antalya’da 2 bölgede 3 farklı konut projesi

Gold Residance Lara Projesi’ni bitiren E.K.Ş. Ekşioğlu Holding, Antalya’da Kundu ve Masa Dağı bölgesinde üç rezidans projesine daha başladı

Antalya’da 2 bölgede 3 farklı konut projesi
Türkiye'de 50 yılı aşkın tecrübesiyle yaşam standardı yüksek yapılar inşa eden E.K.Ş. Ekşioğlu Holding, bugüne kadar 7 bini aşkın aileyi ev sahibi yaptı. İstanbul'da Beylikdüzü, Esenyurt, Üsküdar, Ümraniye, Kartal ve Pendik Yalova'da Akköy ve Antalya Lara projesini teslim eden E.K.Ş. Holding Antalya'da iki farklı lokasyonda 3 yeni projeye başladı. E.K.Ş. Ekşioğlu Holding Antalya'da şu an Gold Residence Kundu, Gold Residence Masa ve Gold Residence Urkay isimli üç proje yürütüyor.

OTELLER BÖLGESİNDE
Kundu oteller bölgesinin merkezinde yer alan Gold Residence Kundu'nun, denize ve plaja iki dakika mesafede, otel konforu yaşatacak bir tatil imkanı sunacağı bildirildi. Havaalanına yakınlığı ile cazibesini arttıran Gold Residence Kundu, Lara ve şehir merkezine olan ulaşım kolaylığı ile de sosyal aktiviteler için imkan sağlıyor. E.K.Ş. Ekşioğlu Holding tamamlayıp teslim ettiği Gold Residence Lara Projesi'nin ardından, Kundu projesi ile yatırımcılarına yüksek getiriler elde edecekleri alternatif bir fırsat daha verecek.

YÜKSEK GETİRİSİ VAR
Antalya'nın eşsiz manzarasının kuş bakışı izlendiği Masa Dağı'nda yer alan Gold Residence Masa Projesi yüksek yaşam standartları sunuyor. Kente yakınlığı, ulaşım kolaylığı ve doğayla iç içe yaşam imkanı veren Masa Projesi yatırımcılara yüksek getiri vaat ediyor. Kundu oteller bölgesinde başlatılan bir diğer proje olan Gold Residence Urkay'da yalnızca 1+1 (58 metrekare) ve 2+1 (110 metrekare) dubleks daire seçenekleri yer alıyor. Urkay projesinde daireler; mobilyalı, ankastre ve beyaz eşyalı olacak. Proje şehir merkezine 27 dakika uzaklıkta.

ANTALYA'NIN 'UÇUŞUNA' ŞAHİTLİK ETTİ
SABAH Gazetesi, 32 yılda Antalya'nın yaşadığı 'uçuşa' tanıklık etti. SABAH'ın yayın hayatına girdiği yıl uluslararası uçuşların başladığı Antalya, 32 yılda 11 milyon turist ağırlar hale geldi

Sakin bir sahil kenti olan Antalya, 32 yıllık sürede adeta kabuk değiştirdi. Tarım kentinden, turizm kentine evrilen Antalya'nın bu değişimine SABAH gazetesi tanıklık etti. Bu büyük değişimin en büyük mihenk taşı 1985 yılında Antalya Havalimanı'nın uluslararası hava trafiğine açılması oldu. SABAH gazetesi de aynı yıl yayımlanmaya başladı.

EN KALABALIK 5'İNCİ KENT
1980'li yıllara kadar tarım sektörünün yarattığı istihdam ve ılıman iklimi ile düşük çaplı göçlerin merkezi olan Antalya'da turizm sektörünün gelişmesiyle adeta göç patlaması yaşandı. 1985 yılı nüfus sayımında 892 bin 246 olan Antalya nüfusu, 2016 yılında 2 milyon 328 bin 555'e ulaştı. 1985 yılında nüfus sayımında 13'üncü sırada olan Antalya, 2016 yılında ise Adana ve Konya gibi o dönem çok önünde bulunan illeri aştı ve 5'inci sıraya ulaştı. Bu değişimin ilk ayak sesi Turgut Özal'ın 1983 yılında çıkardığı Turizm Teşvik Kanunu oldu. Güney Antalya Gelişim Projesi ile birlikte startı verilen turizm yatırımlarına 1989 yılında her şey dahil sisteminin başlaması ile hız verildi. Antalya kitle turizmi ile tanıştı. 1980'li yıllarda sadece sırt çantalı ve karavanlı yaklaşık 5 bin turisti ağırlayan Antalya, 2010'lu yıllarda 10 milyonu aştı. Gelinen noktada Türkiye'ye gelen her üç turistten birini Antalya ağırlıyor. 2023 yılında ise Antalya'nın 20 milyon turist ağırlaması hedefleniyor.

TURİSTİK KENTLEŞME
1990'da Antalya nüfusunda, başka ilde doğanların oranı yüzde 26'iken, bu oran 2000'li yıllarda yüzde 50'ye yaklaştı. Antalya, bu anlamda, Türkiye'de 'turistik kentleşme' olarak adlandırılan kentleşme modelinin de ilk adresi oldu. Antalya'da bu artış yaşanırken, Batı Akdeniz Bölgesi'ndeki komşuları Isparta ve Burdur da ise nüfusta bu hareketlilik görülmedi. 1985 yılında nüfusu 392 bin 773 olan Isparta'nın 2016'da nüfusu 427 bin 324 oldu. Burdur'un nüfusu ise 1985 yılında 248 bin 449 seviyesindeyken 2016 yılında ise 261 bin 401'e ulaştı.
BİZE ULAŞIN