3 bin kişinin iş kapısı açıldı

Dördüncü AVM projesini Bursa’da açan Sur Yapı, 3 bin kişiye iş sağlayacak. Altan Elmas, Marka AVM’ye yılda 12 milyon ziyaretçi hedeflediklerini söyledi

3 bin kişinin iş kapısı açıldı

Sur Yapı-Ekart Gayrimenkul ortaklığının 650 milyon dolar yatırımla Bursa Nilüfer'de hayata geçirdiği karma proje olan Marka'nın AVM bölümü açıldı. 75 bin metrekare kiralanabilir alanda 250 mağaza ile faaliyet gösterecek olan 'Sur Yapı Marka AVM'nin kiralama ve yönetimi ECE Türkiye tarafından yapılacak. Bugüne kadar 127 projeyi hayata geçirdiklerini anlatan Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, Türkiye'nin istihdam seferberliğine katkı vermek için proje inşaatını ara vermeden hızla bitirdiklerini anlattı.

750 MİLYON TL'LİK TİCARET
Elmas, 3 bin kişiye istihdam sağlayacak AVM'ye Marmara bölgesinden ziyaretçi beklediklerini ifade etti. Elmas, Marka AVM'nin çekim alanında 2 milyon 750 bin kişinin bulunduğunu kaydetti. Yılda 12 milyon ziyaretçi hedeflediklerini belirten Altan Elmas, AVM'de yılda 750 milyon liralık ticaret hacminin oluşacağını söyledi. Marka'nın dördüncü AVM projesi olduğuna dikkat çeken Elmas, portföylerinde bin 99 mağaza olduğuna işaret etti. Bunların 2.2 milyar dolarlık bir portföye tekabül ettiğini vurgulayan Altan Elmas, toplam 373 rezidansın da yer aldığı Marka projesinde konutların ise ağustosta teslim edileceğini ifade etti.

BİZE ULAŞIN