Öz’ün 6 günlük otel faturası 34 bin lira

İpek ailesiyle ilgili iddianameye firari savcı Zekeriya Öz de girdi. Öz’ün İpekler’in otelinde ailesiyle kaldığı, 34 bin TL’lik faturayı da holdinge ödettiği yer aldı

Öz’ün 6 günlük otel faturası 34 bin lira

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın Koza-İpek Holding yöneticileri hakkında hazırladığı iddianamede, İpek ailesinin sahibi oldukları şirketlerin imkânlarını FETÖ üyelerine kullandırdıkları belirtildi. İddianamede, İpek ailesinin Marmaris'teki Angel's Peninsula adlı otelinde, firari savcı Zekeriya Öz ve eski Ankara Emniyet Müdürü Kadir Ay ile Hakan Şükür, Verdal Hosta, Tarık Toros, Erhan Başyurt, Atalay Demirci, Mehmet Katırcı ve Boydak ailesini ağırladığı belirtildi.

KAYIT HASAN SEZER ADINA
İddianameye göre, FETÖ şüphelisi eski firari savcı Zekeriya Öz, 30 Haziran-5 Temmuz 2013 tarihleri arasında ailesiyle birlikte Angel's Peninsula isimli otelde 'Hasan Sezer' ismi ile kaldı. İncelenen faturalara göre, 33 bin 881 lira 38 kuruş otel ücreti, Koza İpek Holding tarafından ödendi. FETÖ şüphelisi Kadir Ay da 2013'teki 10 günlük tatilinin bedeli olan 15 bin TL'yi holdinge ödetti.

YILDA 30 BİN MAKBUZ
İddianamede, 'yardım paketi' adı altında muhtarlara boş makbuz imzalatılıp kesilen sahte faturalarla devletten vergi kaçırıldığı da yer aldı. Bu işlem için 2013'te 30 bin makbuz kesildiği tespit edildi. Ankara muhasebe imamının topladığı 500 milyon dolar değerindeki çek ve senetler Bank Asya aracılığıyla firari Akın İpek'in sahibi olduğu şirketlerde nakde dönüştürülüp, FETÖ'nün eğitim kurumlarına gönderildi.

BİZE ULAŞIN