Sera’dan Bodrum’a 100 milyon dolar

Sera’dan Bodrum’a 100 milyon dolar
Markalı konut projelerinin Bodrum atağı tam gaz devam ediyor. 1995'te Sani Şener'in aile şirketi olarak kurduğu Sera Group'un yüzde 50 ortaklığının olduğu Peska Turizm Yatırım, Bodrum Yalıçiftlik'te yeni bir proje hayata geçirmek için kolları sıvadı. 100 milyon dolarlık yatırımla hayata geçecek Barbaros Reserve-Bodrum Residences projesinde rezidanslar kullanılmadığı dönemde kiraya verilebilecek. Peska Turizm'in sahip olduğu 49 yıllık üst hakkı ile devre tatil modeli sunacak projedeki süitler Kempinski Barbaros Bay Hotel'in hizmetlerinden de faydalanabilecek.

Şener: Bavulunu kap gel
Projelerinin bir konut projesi olmadığını, içinde havludan çatala kadar her ihtiyacın düşünüldüğü süitlerin hayata geçirildiğini belirten Şener, "Ana temamız 'bavulunuzu alın, gelin'. Denize 100 metre mesafede hem ev hem de hotel konforunda hizmet verilecek" dedi. Projenin ikinci fazının 80-120 metrekare arasında değişen, 1+1 ve 2+1 olmak üzere 70 civarında süitten oluşması planlanıyor. Projenin Eylül 2019'da teslim edilmesi hedefleniyor. Şener, projenin toplam yatırım tutarının 100 milyon doları bulacağını söyledi.

1.200 euroya kirala
Sera Group CEO'su Ahmet Ozan Şener, Yalıçiftlik Mevkii'nde bir koyda konumlanan Barbaros Reserve-Bodrum Residences'in komple mobilya ve beyaz eşya donanımlı 42 özel suitten oluştuğunu, bunların da 49 yıllığına devre tatil modeliyle satışa sunulduğunu söyledi. Projenin ilk fazının 50 milyon dolar yatırımla hayata geçirildiğini anlatan Şener, Mimar Arif Suyabatmaz ve Hakan Demirel'in imzasını taşıyan süitlerin Haziran 2018'de teslim edileceğini ifade etti. 340-740 metrekare arasında değişen süitlerin metrekare fiyatının 5.500 dolardan başladığına dikkat çeken Şener, kiralamaların ise gecelik 1.000-1.200 euro olduğunu sözlerine ekledi.
BİZE ULAŞIN