80’ine kadar özel sağlık güvencesi

Tamamlayıcı sağlık sigortası artık 80 yaşındakilere de güvence sunuyor. Türk Nippon Sigorta Genel Müdürü Dr. E. Baturalp Pamukçu, poliçe alınmadan önce var olan hastalıklara dahi teminat sağlandığını söyledi

80’ine kadar özel sağlık güvencesi
Türk Nippon Sigorta Genel Müdürü Dr. E. Baturalp Pamukçu, Medical Park işbirliğiyle geliştirilen tamamlayıcı sağlık sigortası ürünleri 'Sağlığınız Bizde' ile sektöre yeni bir soluk kattıklarını belirtti. "Bu ürün, sigortalının hastalık ve/veya kaza halinde alacağı sağlık hizmetleri karşılığında ödeyeceği fark ücretlerini teminat altına alıyor. Poliçe, özel ve sağlık sigortası genel şartları doğrultusunda sadece anlaşmalı kurum listesinde yer alan ve Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile anlaşmalı özel sağlık kuruluşlarında geçerli oluyor" diyen Pamukçu, sigortalıların bu poliçe kapsamında anlaşmalı kurumlarımız içinde yer alan özel hastanelerden faydalanabileceğini ve SGK fark ücretlerini ödemeden tedavi olabileceğini ifade etti. Ürünün sadece yatarak veya hem yatarak hem ayakta olmak üzere iki ayrı paketten oluştuğunu aktaran Pamukçu, "Yatarak yapılan tedaviler, poliçe özel ve genel şartları çerçevesinde %100 ödeniyor. Ayakta yapılan tedavilerdeyse, yılda 8 adet doktor muayenesi ve buna bağlı diğer teminatlar poliçe tarafından karşılanıyor" dedi.

'SGK KAYDI OLMASI YETERLİ'
'Sağlığınız Bizde' ürününü sektördeki benzerlerinden ayıran birçok faktör olduğunun altını çizen Pamukçu, şunları söyledi: "Sağlığınız Bizde 80 yaş dahil ve SGK kaydı bulunan herkes için poliçe yapılabiliyor. SGK tarafından kapsama alınan ve SGK sağlık hizmetlerinden yararlanma hakkı olan kişiler bu üründen yararlanabilir. Bir diğer unsur da, bu ürünümüzde sigortalının poliçe başlangıç tarihinden önce var olan şikayet ve hastalıklarıyla ilgili her türlü sağlık tedavi masraflarının kapsam dahilinde ödenmesi. Ayrıca, SGK tarafından uygulanan bekleme süreleri dışında, bu poliçede yatarak tedavi kapsamında yer alan tüm tedavi giderleri için 3 ay bekleme süresi mevcut."
BİZE ULAŞIN