15 Temmuz’u unutmadan geleceğe ilerleyeceğiz

15 Temmuz’u unutmadan geleceğe ilerleyeceğiz
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, 15 Temmuz hain darbe girişimi başta olmak üzere Türkiye üzerinde kurgulanmaya çalışılan kirli oyunların hiçbir zaman amacına ulaşamayacağını ifade etti. Burkay "Millet olarak birlik içinde omuz omuza vermeye devam ederek Türkiye'mizi daha da büyüteceğiz. 15 Temmuz'u asla unutmadan, gelecek hedeflerimize kararlılıkla ilerleyeceğiz. Ülkemizin istiklali ve istikbali için canını feda eden tüm şehitlerimizin ve gazilerimizin aziz hatırası bizler için en büyük ilham kaynağıdır. 'Zaferin cephanesi üretimdir' vizyonuyla iş dünyası olarak Türkiye'miz yeni başarı hikayeleri yazmaya ve rekorlar kırmaya devam edeceğiz" dedi.

UNUTTURMAYACAĞIZ
FETÖ terör örgütünün darbe girişiminin yıldönümünde tüm şehitleri rahmetle gazileri de minnetle andığını ifade eden Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, "Vatansever milletimizin şanlı direnişi sayesinde devletimiz ve demokrasimiz bir uçurumun eşiğinden döndü. Bayrağı ve vatanı için en güçlü silahlara, en azgın düşmanlara karşı göğsündeki imanıyla bedenini siper ederek hainleri püskürten kahraman milletimiz, Çanakkale'deki, Kurtuluş Savaşı'ndaki eşsiz ruhu yeniden ortaya koymuştur. Bu anlamda dünya tarihine altın harflerle yazılan 15 Temmuz Demokrasi Zaferi'nin unutulmaması ve unutturulmaması çok önemli" açıklamasını yaptı. 15 Temmuz'da FETÖ'nün hain darbe kalkışmasına canlarını siper ederek karşılık veren şehitlerin isimlerini '15 Temmuz Şehitleri Anıtı' ile ölümsüzleştirdiklerini de belirten Burkay, "Oda olarak inşa ettiğimiz ve 15 Temmuz Şehitleri Mesleki Eğitim Külliyesi'ne dönüştürdüğümüz eğitim yuvamızdaki okullara ve birimlere şehitlerimizin isimlerini vermiştik. Yine aynı eğitim külliyesi içinde inşa ettiğimiz 15 Temmuz Şehitler Anıtı'nı da tek bir özel mermer bloktan yaptık. Bu özel anıt, 15 Temmuz'u ve şehitlerimizin büyük fedakarlığının gelecek kuşaklara aktarılabilmesinin sembolü olacak" diye konuştu.

"EKONOMİMİZ DAHA DA BÜYÜYECEK"
Türkiye için dönüm noktası olarak gördüğü 16 Nisan referandumunda yüzde 85'lere ulaşan katılım oranıyla Türk halkının güçlü bir siyasi iktidar ve güçlü bir ekonomi için kararını verdiğini de vurgulayan Burkay, "Başka bir devleti tarihten silecek saldırılara rağmen Türkiye'miz ayağındaki prangalardan bir bir kurtuluyor. Yurtiçinde ve yurtdışında Türkiye'nin gücünü dosta düşman gösteren bir devlet anlayışımız var. Ülkemizin yarının dünden daha aydınlık olduğuna inanıyorum" şeklinde konuştu. İş dünyası olarak Türkiye'nin geleceği için kararlılıkla çalışmayı sürdüreceklerini ifade eden BTSO Başkanı Burkay, Türkiye'nin 2017 yılı ilk çeyreğinde gösterdiği yüzde 5'lik büyüme başarısının çok önemli olduğunu dile getirdi. Burkay, işsizlik rakamlarındaki düşüş, sunduğu teşvik ile hibelerin büyümeye katkıda bulunduğunu dikkat çekerek, "Tüm algı operasyonlarına ve zorluklara rağmen ülkemiz büyüyor. Yatırımcılar ülkemizi güvenli liman olarak görüyor. Türkiye'ye güvenen hiçbir yatırımcı dün olduğu gibi yarın da bu güveni asla kaybetmeyecek" dedi.
BİZE ULAŞIN