Var gücümüzle çalışıyoruz

Var gücümüzle çalışıyoruz

Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Mithat Yenigün, 15 Temmuz’da Türk milletinin ülkesine sahip çıktığını belirterek “İş dünyası da yatırımlarına var gücüyle devam ediyor” dedi

  • Ekonomi
  • Perşembe 15.07.2017
Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Mithat Yenigün, 15 Temmuz'da yaşanan darbe girişiminin sadece demokrasiye karşı değil, ekonomik büyüme ve kalkınma hedeflerine, iç ve dış dengelere ve Türkiye ekonomisinin uluslararası yatırım çekme potansiyeline de kast ettiğinin altını çizdi. Yenigün, Türk milletinin demokrasiye ve ülkesine sahip çıktığını belirterek, şöyle devam etti "Geçtiğimiz dönemde hem küresel finansal risklerden, hem de içinde bulunduğu coğrafyadan kaynaklanan sorunlardan payını fazlasıyla almış olmasına rağmen, beklenenden oldukça yüksek oranda büyümeyi sürdürebilmiş olan Türkiye ekonomisinin temel dinamikleri şoklara karşı kırılgan olmadığını defalarca gösterdi. İş dünyası yatırımları sürdürmek, devlet ise teşvik mekanizmalarıyla bu süreci desteklemek için var gücüyle çalıştı."

YENİ BİR HİKÂYE OLUŞUYOR
Yenigün, bugüne kadar 117 ülkede 9 bine yakın projeye imza atan TMB üyelerinin bu süreçte taahhüt projeleri, kamu-özel, yap-işlet-devret ve gayrimenkul yatırımları olmak üzere üç ana kolda daha fazla üretim ve daha fazla istihdam yaratmak için çalıştığını belirtti. Yenigün, "Önümüzdeki dönemde, Türkiye ekonomisine ilişkin yatırım ortamını iyileştirecek yeni bir hikayenin oluşturulması önem taşıyor. Beklentimiz, Türkiye'mizin bu zorlu süreçten güçlenerek çıkması ve geleceğe umutla bakmaya devam etmesi" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN