Jülide Sarıeroğlu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı oldu

Jülide Sarıeroğlu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Yıldırım arasında yapılan sürpriz görüşmeden kabinede revizyon kararı çıktı. Görüşme sonrası açıklama yapan Yıldırım, kabinedeki değişiklikleri açıkladı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda da değişim yaşandı. Mehmet Müezzinoğlu yerine Jülide Sarıeroğlu bakanlık görevini devraldı

  • Ekonomi
  • Çarşamba 19.07.2017 14:27

JÜLİDE SARIEROĞLU KİMDİR?

Jülide Sarıeroğlu (d. 7 Haziran 1979), Türk siyasetçi ve Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Ankara milletvekili. 7 Haziran 2015 tarihinden beri AK Parti Ankara milletvekilidir.

7 Haziran 1979 Adana doğumlu olan Sarıeroğlu; ilk, orta ve lise öğrenimini Adana'da tamamlamasının ardından Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümü'nden mezun oldu. AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları 2. Olağan Kongresi'nde MKYK üyesi olarak seçildi.[1] 2009 Türkiye yerel seçimleri'nde Çankaya Belediyesi AK Parti Belediye meclis üyesi olarak seçildi. Haziran 2015 Türkiye genel seçimleri'nde AK Parti Ankara milletvekili olarak meclise giren Sarıeroğlu, Kasım 2015 Türkiye genel seçimleri'nde tekrar AK Parti Ankara milletvekili olarak meclise girdi. Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesidir.

BİZE ULAŞIN