25 bin eve bayram tadında erteleme

Konut sektörü, 10 günlük bayram tatilini fırsata çevirerek birbiri ardına kampanya atağına başladı. 3’üncü konut seferberliğine hazırlanan sektörde, bayramdan sonra başlatılacak kampanyayla yaklaşık 25 bin konutun taksit ödemeleri 1 yıl ertelenecek

25 bin eve bayram tadında erteleme
Türkiye ekonomisinin lokomotifliğini üstlenen konut sektörü, Kurban Bayramı sonrasında üçüncü büyük konut seferberliğine hazırlanıyor. Birçok firma da 10 günlük bayram tatilini değerlendirmek için kampanyalarını şimdiden devreye soktu. 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra hem ekonomiyi hem de konut satışlarını canlandırmak için seferberlik başlatan gayrimenkul sektörü, bu yıl da bayram sonrasında düşük taksitli ya da taksitlerin Ocak 2019'a erteleneceği kampanya atağına hazırlanıyor. Ertelemeli kampanyayı ilk devreye alanlar Teknik Yapı ve Özbostan İnşaat oldu. Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, "Sadece Emlak Konut ile işbirliği yapmıyoruz. Diğer projelerimizde de farklı modellerle kampanyalar yapıyoruz. Amacımız tüketicinin 1 yıl nefes alması" dedi. Durbakayım, bayram sonrasında 20-25 bin konutun düşük taksit ya da taksit ertelemeli modelle satışta olacağını da ifade etti.

Faiz oranını indirdi
Teknik Yapı, 1 yıl taksit ertelemeli kampanyasına bayram öncesinde başladı. Teknik Yapı, Kartal'da adalar manzarası sunan 'Deluxia Park Residence' projesinde başlattığı kampanyada, üç ayrı avantajı bir arada sunuyor. Şirket, eylül sonuna kadar sürecek bayram kampanyası ile peşinat, faiz ve taksit erteleme gibi üç ayrı ödeme avantajı sağlıyor. 1 yıl taksit ertelemeli seçenekte yüzde 20 peşinat yeterli oluyor. Kullanılacak yüzde 80 oranındaki banka kredisinin faizi Teknik Yapı'nın desteği ile artan konut kredisi faiz oranlarına rağmen yüzde 0.75'e indirildi. Buna ek olarak Teknik Yapı ve bankalar arasında gerçekleştirilen özel anlaşmaya bağlı olarak taksit ödemeleri 1 yıl sonra başlayacak. Sınırlı sayıda daireler için geçerli olacak kampanya bir ay sürecek.

Ödemeler 2018'e ertelendi
Tüm daireleri deniz gören Manzara 7/24 projesinden bayrama kadar ev sahibi olanlar, ödemeye 2018'de başlıyor. Satıştaki son daireler için geçerli kampanya kapsamında, peşin alımlarda indirimlerin yanı sıra her bütçeye göre de alternatifli ödeme planı ve vade seçenekleri sunuluyor. Özbostan İnşaat tarafından Pendik'te hayata geçirilen Manzara 7/24, Marmara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin hemen karşısında yer alıyor.

48 aya yüzde sıfır faiz
TOKİ'nin en büyük müteahhit firmalarından Ilgın İnşaat, Gaziosmanpaşa Belediyesi ortaklığıyla hayata geçireceği Türkiye'nin ilk master planlı dönüşüm projesi WE Haliç'te bayrama özel kampanya başlattı. Kampanya kapsamında, 48 aya kadar vade farksız taksitlendirme imkânı sunuluyor. Projede fiyatlar 229 bin TL'den başlıyor.

Yüzde 5 ekstra indirim
İnsay Yapı, Pendik'te inşa ettiği Ondörtüç Pendik'te bayram boyunca konut alanlara ödeme avantajları sağlıyor. Satış ofisleri bayramın üçüncü gününden itibaren hizmet verecek. Devam eden yüzde 15 indirim kampanyasının yanında ayrıca Kurban Bayramı'na özel yüzde 5 özel indirim fırsatı sunuluyor.

Fiyatlar % 10 indi
Sefa İnşaat&Koyuncu İnşaat imzası taşıyan Maltepe'deki Evinpark Ada&Tepe ve Fikirtepe'deki Evinpark Kadıköy'de bayrama özel yüzde 10 indirim yapılıyor. Kampanya 4 Eylül'e kadar geçerliyken, satış ofisi bayramın ikinci gününden itibaren hizmet verecek.
BİZE ULAŞIN