TURKCELL İMSAKİYE
TURKCELL İLE RAMAZAN

İş garantili atölyeler açılıyor

İş garantili atölyeler açılıyor
Hükümet tekstil ve hazır giyim sektörüne yönelik bir dizi stratejik kararı yaşama geçiriyor. Tekstil ve giyim sektörü için özel istihdam komisyonları kurulacak, iş garantili atölyeler yaygınlaştırılarak binlerce gence iş kapısı açılacak, teşvik mekanizması illerin üretim kapasitesine göre yeniden düzenlenecek.
Sektörde çalışan işçilerin yüzde 50'sinin sertifika sahibi olması sağlanacak. Nitelikli işgücü talebi karşılanacak, mevcut istihdam imkânları geliştirilecek.

TEKSTİL KOMİSYONU
Sektörün eleman ihtiyacını analiz edecek bir komisyon kuruluyor. Türkiye İş Kurumu aracılığıyla ihtiyaç duyulan alanlarda mesleki eğitim kursları açılacak. Sektörün istihdamda ağırlığının yüksek olduğu illerde uygulanan aktif istihdam programları artacak. İhtisas Organize Sanayi Bölgeleri aracılığıyla tekstil sektörünün altyapı ihtiyaçları karşılanacak. Kümelenme politikaları firmalara avantaj sağlayacak şekilde düzenlenecek. Üniversitesanayi işbirliği yapılacak.

KAÇAK İŞÇİLİK BİTECEK
Kayıt dışılığı önlemek için teşvik edici politikalarla beraber denetimler artırılacak. Hedef kayıt dışılığı yüzde 50 oranında azaltmak. Caydırıcı denetim, özendirici rehberlik yaklaşımını bir arada değerlendiren bir model benimsenecek.
BİZE ULAŞIN