Nivo Projeleri Körfez yatırımcısıyla buluştu

Cathay Group, Nivo İstanbul ve Nivo Ataköy projelerini, 11-13 Eylül 2017’de Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) gerçekleşen Cityscape Dubai’de tanıttı

Nivo Projeleri Körfez yatırımcısıyla buluştu
Cathay Group, Nivo İstanbul projesinin Suudi ortağı Neba A.Ş. ve Nivo Ataköy'ün Dubaili ortağı Liderlik Development'la güçlerini birleştirerek Ortadoğu rüzgârını arkasına almak için Körfez'e yelken açtı. Katar, Riyad ve Abu Dhabi fuarlarının ardından ikinci kez Cityscape Dubai'ye katılan Nivo projeleri, Körfez'de oldukça büyük ses getirdi ve yatırımcıların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan da Cathay Group standını ziyaret ederek şirketin halen devam eden projeleri ve yatırım planları hakkında bilgi aldı. Bakan Mehmet Özhaseki, Cathay'ın yabancı sermayeyi ülkemize getirerek birlikte proje gerçekleştirmesinden büyük memnuniyet duyduklarını ifade etti.

Yatırımın avantajlarını anlattı
Suudi Arabistan, BAE ve Katar gibi Körfez ve Ortadoğu ülkelerinin yanı sıra İngiltere ve Almanya'dan da uluslararası yatırımcılarla tanıtım toplantıları düzenleyen Cathay Group, Nivo projeleri ile İstanbul'a yatırım yapmanın önemini ve avantajlarını vurguluyor. Avrupa'da yaşayan Türkler'in yanı sıra Körfez ve Ortadoğu bölgesinden gelen bireysel yatırımcılardan oluşan geniş ve nitelikli müşteri portfoyüne İngiltere ve Almanya başta olmak üzere Avrupa bölgesini de ekliyor.

İstanbul'un marka değeri tarihinden geliyor
Cathay Group Nivo projeleri ile İstanbul'un medeniyetlerin mirasını taşımasının en büyük hazine olduğuna dikkat çekiyor. Cathay Group Yönetim Kurulu üyelerinden Okan Süha Yıldırım, ise İstanbul'un binlerce yıllık tarihi eserlerin merkezi olduğunu ve tarihi yaşatan şehirlerin marka değerini arttırdığını anlatarak İstanbul'un dünyanın marka değeri en yüksek kentleri arasında yer aldığını belirtti. Çarpık kentleşmesine rağmen İstanbul'un çok güzel bir kent olduğunu ve inanç coğrafyasının doğal merkezi olması gibi tarihi bir misyonunun da olduğunu ekledi. Tüm bu parametreler ışığında bakıldığında İstanbul'da yabancı yatırımcı oranının yüzde 3'e bile ulaşamamış olduğunu belirterek bu durumun daha çok yol gidilmesi gerektiğinin göstergesi olduğu tespitinde bulundu.

2018'de tamamlanıyor
Nivo projeleri, mimari ve teknolojik özelliklerinin yanı sıra eşsiz lokasyonu, çevreci yaklaşımları ve yatırımcılarına sunduğu avantajlarla göz dolduruyor. 6 blok ve yaklaşık bin 400 üniteden oluşan Nivo İstanbul, Basın Ekspres Yolu Halkalı Kavşağı üzerinde 7 parsel, 45 dönüm arazi üzerinde bir kentsel dönüşüm projesi. Nivo İstanbul'da kaba inşaatın yüzde 50'si tamamlanmış durumda. 1 blok uluslararası bir rezidans tarafından 'serviced apartments & extended stay' olarak işletilecek. 3 blok home-ofis, 2 blok ise konut olarak hayata geçirilecek. Çevresiyle bütünleşik bir yaşam sağlayacak projenin bitişiğinde ise Kirazlı-Halkalı metro hattı üzerindeki Fatih istasyonu yer alıyor, semte ve trafik ile yaya giriş çıkışına açık. İçerisinde 25 bin m2 büyüklüğünde bir alışveriş caddesi de bulunduracak.
BİZE ULAŞIN