Rixos’un hedefi şampiyonlar ligi

BAE’de üçüncü otelini açan Rixos Hotels, gözünü Asya Pasifik’e dikti. Patron Fettah Tamince, “Rixos artık dünyada bilinen ve sevilen bir marka. Yeni yatırımlarımızla hedefimiz şampiyonlar ligi” dedi

Rixos’un hedefi şampiyonlar ligi
17 yıl önce kurulan Rixos Hotels, yurtiçi ve yurtdışında gösterdiği hızlı büyüme performansıyla dikkat çekiyor. Haziranda Birleşik Arap Emirlikleri'ndeki (BAE) üçüncü oteli Rixos Premium Dubai'yi açan Rixos Hotels, kısa sürede cazibe merkezi oldu. 400 milyon dolarlık yatırımla dünyanın en prestijli otellerinin bulunduğu Jumeirah Beach Residence'da hayata geçirilen otel, 35 katlı kule şeklindeki ihtişamlı kristal tasarımıyla dikkat çekiyor. İki ayda ciddi doluluk rakamlarına ulaştıklarını söyleyen Rixos Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince, "Beklediğimizin çok üstünde bir yoğunluk var. Günde 4-5 bin kişi içeri giriyor. Bölgede başka yatırımlarımız olacak. Hedefimiz şampiyonlar ligi" dedi.

YILDA BİR MİLYON MİSAFİR
Rixos'un yurtiçi ve yurtdışındaki 27 otelinde yılda 1 milyon kişi konaklıyor. En güçlü pazarlarının Türkiye olduğunu söyleyen Tamince, BAE'nin 6 yılda 3 bin 500 yatakla ikinci büyük pazarları konumuna çıktığını belirtti. Bahreyn için büyük bir kompleks anlaşması imzaladıkları bilgisini veren Tamince, Körfez için konuştukları daha büyük yatırımların bulunduğunu belirtti. İşine tutkuyla bağlı olduğunu anlatan Tamince, gelecek planları ile ilgili şunları anlattı: "Antalya'da açtığımız Land of Legends'e çok çok büyük bir talep var. Markamızı 10 yıl sonra dünyadaki rakipleriyle kafa kafaya getirmek istiyoruz. Haliç yatırımımız belli bir noktaya getirdik. Şehir otelciliği yatırımlarını çok fazla istemiyoruz. Çünkü biz resortü çok daha iyi yapıyoruz."

SIRA ASYA PASİFİK'TE
Rixos Hotels'in son dönemde odaklandığı pazarlardan biri de Asya Pasifik oldu. Tamince, Çin, Vietnam, Endonezya ve Malezya gibi ülkelerde yatırım planladıklarını belirtti. Tamince, "Ekonomilerin büyüdüğü ve seyahat seyahat etme oranlarının arttığı yerlere gitmek istiyoruz" dedi. Tamince, bu yıl Accor Grubu ile yaptıkları işbirliği anlaşmasının yeni yatırımlar konusunda kendilerine önemli bir network sağladığını söyleyen Tamince, "Rixos'u birlikte dünyada büyüteceğiz" diye konuştu.

SIRADA ABU DABİ OTELİ VAR
Abu Dabi'de de 250 milyon dolarlık bir yatırımlarının sürdüğü bilgisini veren Tamince, bu otelin Mart 2018'de açılacağını belirtti. Bölgede bir-iki tesis yatırımı daha planladıklarını belirten Tamince, BAE'de iç pazarın da çok güçlü olduğunu belirterek şunları kaydetti: "Ülkede 9 milyon nüfus var ama 80 milyonluk İran'dan daha büyük bir ekonomik güce sahipler. Kişi başı gelir 60 bin dolar. Her hafta sonu insanlar farklı deneyimler yaşamak istiyor."
BİZE ULAŞIN