MÜSİAD’ın hedefi ABD ile ticaret hacmini artırmak

MÜSİAD ABD şubesinin New York’ta düzenlediği İş Dünyası Zirvesi’nde konuşan Başkan Kaan, “Amacımız iki ülke arasındaki ticareti artırmak” dedi

MÜSİAD’ın hedefi ABD ile ticaret hacmini artırmak
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (MÜSİAD) ABD şubesi, Birleşmiş Milletler 72. Genel Kurulu Haftası kapsamında New York'ta İş Dünyası Zirvesi düzenledi. Dünya ticaretinin önemli merkezlerinden biri olan New York'ta, ilk defa böyle bir organizasyon düzenlediklerini söyleyen MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, "New York, genç kıtanın bir ticaret merkezi. İstanbul ise Asya ve Avrupa'yı birleştiren bir köprü olarak yaşlı kıtanın genç bir ili. Ticaretin merkezi olan iki şehri birleştirdik. Amacımız, iki ülke ticaretinin artması" dedi. Zirvenin Birleşmiş Milletler 72. Genel Kurulu Haftası'nda gerçekleşmiş olmasının önemine işaret eden Kaan, MÜSİAD ABD'nin başarılı çalışmalarıyla iki ülkenin birbirine bağlanarak bir köprü haline gelmesinin amaçlandığını kaydetti.

ÇALI ŞMALAR SÜRECEK
MÜSİAD ABD Başkanı Mustafa Tuncer de bu organizasyona ev sahipliği yapmanın önemli olduğunu vurguladı. Tuncer, emlak, inşaat, finans, iletişim, teknoloji, medya ve girişimcilik gibi farklı alanlarda oturumlar yapıldığını, 17 ülkeden temsilcinin organizasyona katılım gösterdiğini bildirdi. MÜSİAD'ın bu tarz toplantılar organize ederek 2023 ve 2071 hedeflerine katkıda bulunacağını vurgulayan Tuncer, "Bu, MÜSİAD'ın, dünya perspektifine sahip olduğunu, pergelin sabit ayağının Türkiye'de, açık ayağını ise dünyanın dört bir tarafına yaydığının bir işaretidir" dedi.
BİZE ULAŞIN