3-6 yaş grubu küçük mühendisler iş başında

Limak Vakfı tarafından hayata geçirilen ‘Evin Küçük Mühendisleri’ projesi, Gaziantep’ten start aldı. Projeyle 3-6 yaş grubu çocukların motor becerilerinin desteklenmesi ve mühendisliğin sevdirilmesi hedefleniyor

3-6 yaş grubu küçük mühendisler iş başında
Yeni Türkiye'nin inşasında rol üstlenecek mühendisleri yetiştirmeyi, bu mesleği küçük yaşlardan itibaren sevdirmeyi amaçlayan "Evin Küçük Mühendisleri" projesi Gaziantep'ten start aldı. Limak Vakfı tarafından başlatılan projeyle, hayal gücü, ince ve kaba motor becerileri destekleyecek özel olarak tasarlanan oyunlarla mühendislik okul önceki dönemde çocuklara sevdirilecek. Projeyle 3-6 yaş okul öncesi çocukların bilişsel yatkınlığı geliştirilerek, mühendislik mesleğine ilişkin farkındalık oluşması hedefleniyor. Proje kapsamında ilk ziyaret edilen il Gaziantep oldu. Limak Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Özdemir, Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin'in katılımıyla düzenlenen etkinlikle proje hayata geçirildi.

794 BİN GENÇ NÜFUS
Kendisi de mühendis olan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, kentte 794 bin genç nüfus bulunduğunu belirterek, "Bu önemli projede, bir mühendis, anne ve başkan olarak işbirliği yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz" dedi. Türkiye'de yerel olarak başlatılan birçok sosyal projenin uluslararası boyutlara taşındığını aktaran Şahin, "Bu projenin de Gaziantep'ten çıkıp, daha da büyüyeceği kanısındayız" diye konuştu. Kast ve kasa döneminin geride kaldığını belirten Şahin, "Artık kafa dönemi yaşanıyor. Bu dönemde, toplumun yarısının aklını yok sayan ülkeler ilerleyemeyecek" ifadelerini kullandı.

BAŞTAN SONA TÜM SÜREÇTE OLACAĞIZ
Ebru Özdemir de, Mühendis Kızlar projesinde önemli bir mesafe kat edildiğini belirterek, "Önce üniversitelerde başladık. Daha sonra liselere yöneldik. Şimdi Evin Küçük Mühendisleri projesiyle de mühendisliği okul öncesi çağlardan itibaren sevdirmeyi amaçlıyoruz. Vakıf olarak mühendislikle ilgili eğitim ve öğrenim süreçlerinin baştan sona tamamında proje geliştirmeyi hedefliyoruz" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN