DKY Kartal’a 600 milyon lira yatırıyor

Kartal’da 600 milyonluk yatırımla inşa edilen DKY Ada satışa çıktı. Ali Dumankaya, ekopratik adını verdikleri satış modeliyle her keseye uygun ödeme koşullarının belirlendiğini söyledi

DKY Kartal’a 600 milyon lira yatırıyor
DKY İnşaat, İstanbul Kartal'da kentsel dönüşümle hayata geçirdiği yeni projesi DKY Ada'yı satışa çıkardı. 600 milyon liraya mal olacak projede daire fiyatları 395 bin TL'den başlıyor. Aile konsepti öne çıkan projede konut büyüklükleri 2+1'den başlıyor. Projeyle birlikte yeni bir ödeme modelini de hayata geçiren DKY İnşaat, geliştirdiği yazılımla her keseye göre bir ödeme sistemi oluşturacak. DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya, ekopratik adını verdikleri sistemin fiyatı ekonomik, ödemeyi ise pratik yaptığını söyledi. Ali Dumankaya, "İnsanları kalıplara sokmayan bir model. Hepimizin bir ekonomik durumu var. Aileden yardım alabilirsin, peşin paran ya da beklediğin bir ödeme vardır. Hepsini tıpkı bir terzi usulü işliyoruz. Ayrıca kendi bünyemizde 120 aya kadar vadelendirme de yapıyoruz" diye konuştu.

4 BİN TALEP ALDI
Projenin Kartal'ın en büyük kentsel dönüşüm çalışmalarından olduğunu anlatan Ali Dumankaya, bölgedeki ulaşım yollarına yakın olan DKY Ada'nın yoğun taleple karşılaştığını söyledi. Dumankaya, "Yaklaşık 4 bine yakın talep aldık. Ancak ruhsatı yeni alındığı için imzalar atılmamıştı. Kısa zamanda iyi bir satış potansiyeline sahip olacağını öngörüyoruz" dedi.

792 KONUT OLA CAK
E-5 ile sahil yolu hattında bulunan Akel Sitesi'nin dönüşümüyle oluşan 19 bin metrekarelik alanda yükselecek projede adalar manzarasına sahip 4 blokta 792 konut yer alıyor. Dönüşümle birlikte 301 hak sahibine de projeden 301 adet 128 metrekare 3+1 daire verilecek.

3.4 MİLYARLIK PROJE
Ali Dumankaya, mevcut projelerinin yatırım değerinin de 2.3 milyar lira olduğunu dile getirdi. Dumankaya, "Mart 2017'de DKY Cadde Erenköy 86 projesini teslim ettik. DKY Sahil Kartal projemizin lansmanını gerçekleştirdik. Lokum Evler projesinin son etabı da dahil toplam yatırımlarımız 2.3 milyar lira. Bu yıl başlayan projelerimizin değeri ise 1 milyar 180 milyon TL . Halen inşaatı devam eden 7 projede toplam 2 bin 500 konut ve işyeri bulunuyor" dedi.
BİZE ULAŞIN