KGF kortizon gibi iyi gelir ama iyileştirmez

KGF’nin bir kortizon gibi iyi hissettirdiğini ama iyileştirici olmadığını belirten Ömer Aras, “Bundan sonra KGF yok, yatırıma dönük kredi teşvikleri daha etkili” dedi

KGF kortizon gibi iyi gelir ama iyileştirmez
QNB Finansbank Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Aras, sektörde kredi mevduat oranının belli bir seviyeye geldiğini, bu yıl kredi büyümesinin Kredi Garanti Fonu (KGF) destekli kredilerle iyi seviyelere ulaştığını söyledi. Bankanın 30'uncu kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında, QNB Finansbank Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sinan Şahinbaş ve QNB Finansbank Genel Müdürü Temel Güzeloğlu ile birlikte basın toplantısında konuşan Aras, KGF kapsamında 14 milyar TL kredi kullandırdıklarını ve pazar paylarının yüzde 6.5 civarında olduğunu belirtti.

YATIRIMA TEŞVİK
Aras, KGF ile ilgili şu değerlendirmeyi yaptı: "KGF aslında bir ilaç. Ama bu ilaç, bir kortizon. İyi hissettiriyor ama iyileştirici değil. Bundan sonra artık KGF yok, yatırıma dönük kredi teşvikleri doğru bir yaklaşım. Burada şunu gördük ki, kredi mekanizması ile verilen teşvik ekonomide çok daha etkili oluyor."
Bankacılığın bir değişim içinde olduğunu söyleyan Aras, "Bizim rakibimiz Apple, Google ya da fintech şirketleri. Onlar gelip salam gibi dilim dilim işimizi alacaklar elimizden" dedi.

'SEKTÖRE 25 GENEL MÜDÜR VERDİK'
Ömer Aras, bankanın 30 yılda 6 genel müdürü olduğunu ve hepsinin içerden geldiğini, sektöre ise 25 genel müdür ve 62 genel müdür yardımcısı verdiklerini vurguladı.
BİZE ULAŞIN