Turkcell’in gelirinin % 1’i topluma gitti

Turkcell’in gelirinin % 1’i topluma gitti
Türkiye'nin geleceğine değer katmak, fırsat eşitliği sağlamak ve engelleri kaldırmak için projeler gerçekleştiren Turkcell'in inşa ettiği ve teknolojiyle donatılan Sâmiha Ayverdi Anadolu Lisesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı törenle eğitime açıldı. Turkcell'in yapımını üstlendiği Eyüp'teki Vatan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi de eğitime başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan törende yaptığı konuşmada, "Buradan ilim irfan sahibi yavrularımızın yetişmesi geleceğimizin teminatı olacaktır" dedi.


Törende Ahmet Akça görme engelli 7. Sınıf öğrencisi Elif Nur Sevim tarafından resmedilen tabloyu Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sundu.

84 ENGELLİ OKULU
Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akça da, Turkcell'in gelirlerinin yüzde 1'ini toplum yararına ayırdığını söyledi. Akça, "Turkcell olarak dezavantajlı kitlelere fayda sağlamayı ve topluma yatırım yapmayı en önemli önceliğimiz olarak görüyoruz. Dünyada ülkemizi başarıyla temsil edecek bilim insanlarının hayatına dokunacak olmamız, bizim en büyük gururumuzdur" diye konuştu. 2015'te hayata geçirilen Engelsiz Eğitim Programı ile 2 yılda 84 engelli okuluna ulaşıldı. Turkcell projeye öğrencilerin istihdama yönelik bilgi, beceri ve tutum kazandıracak meslek atölyelerinin oluşturulması ve teknoloji sınıflarının donatımı konusunda destek verdi.
BİZE ULAŞIN