Ordu’da tarihi dönüşüm

Karadeniz’in parlayan yıldızı Ordu her alanda büyük bir dönüşüm yaşıyor. Büyükşehir Belediyesi Başkanı Enver Yılmaz, tek tek hayata geçirdiği projelerle kente çağ atlattı

Ordu’da tarihi dönüşüm
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz'ın göreve geldiği günden bu yana büyük önem verdiği altyapı ve içme suyu çalışmalarında adeta tarih yazılıyor. Ordu'da şimdiye kadar yapılan en büyük altyapı seferberliği olan çalışmalar ile şehrin 19 ilçesinde adeta şantiye kuruldu. Ordu Büyükşehir Belediyesi OSKİ Genel Müdürlüğü, il genelinde büyük projelere imza atmaya devam ediyor. Bugüne kadar 2 bin 362 kilometrelik içme suyu hattını Ordu'yla buluşturan OSKİ, ilçe merkezlerinin kangren olmuş sorunlarından biri olan kanalizasyon hatlarını yenilemek için ise 116 kilometre altyapı çalışması gerçekleştirdi.

YÜZDE 75'İ TAMAM
Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, "Şu ana kadar planlanan çalışmaların yüzde 75'ini tamamladık. Günü kurtarmak için değil, geleceği inşa etmek için yatırımlarımızı sürdürüyoruz" diye konuştu. 19 ilçede tamamlanan çalışmalarla ilgili bilgi veren Başkan Yılmaz, "Bugüne kadar 39 su alma yapısı, 51 adet kaptaj ve kuyu, 157 adet depo, 12 adet içme suyu arıtma tesisi, 7 adet atık su arıtma tesisi, 32 adet depo bakım ve onarımı, 116 kilometre kanalizasyon hattı ve 2 bin 362 kilometre içme suyu hattına imza attık. Bu yatırımlarımız, ilimiz tarihinin en büyük altyapı ve su çalışmasıdır" diye konuştu.

SEFERBERLİK BAŞLATTIK
Altınordu ilçesinde 1930'lu yıllardan bu yana 18 bin nüfusa göre inşa edilen, geçici onarım ve eklemelerle günümüze kadar getirilen ancak artan nüfusa cevap veremeyen şehrin altyapısını sil baştan yenilediklerini ifade eden Başkan Yılmaz, "3 yıldan bu yana Altınordu ilçemizde altyapı seferberliği başlattık. Ne yazık ki yağmur suyu hatlarının tamamı kapalı hâldeydi ve ortada iflas etmiş bir altyapı vardı. Altyapıyı kurtarmadığımız takdirde şehir, her yağmur yağdığında sular altında kalır. Bu yüzden hızlı bir şekilde çalışmalara başladık ve şu anda yüzde 80 seviyesindeyiz. Yine Fatsa, Ünye ve diğer ilçelerimizde altyapı ve suya yönelik çok önemli çalışmaları tamamladık. Bu süreçte sabır ve anlayış gösteren tüm hemşerilerimize teşekkür ediyorum" dedi.
BİZE ULAŞIN