Aidat alıp iş yapmıyorlar

TOBB bünyesinde kurulan komitenin, sigorta şirketlerinin keyfi uygulamalarına karşı kendilerini korumadığını ancak aidat almaya devam ettiklerini iddia eden acenteler, aralıkta birliği TBMM’ye şikâyet edecek

Aidat alıp iş yapmıyorlar
Sigorta acentelerinin bağlı bulunduğu Tüm Sigortacılık Sektörü Araştırma Geliştirme ve Eğitim Derneği (TÜSİAR) ve Özgür Sigortacılar Platformu, sadece aidat alıp acentelerin haklarını koruyamadıkları gerekçesiyle Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'ni (TOBB) TBMM'ye şikâyet edecek.

15 BİN ACENTE ZORDA
Sigorta şirketlerinin bir gecede komisyon oranlarını yüzde 10'dan 1'e indirdiğini ve bu haksız uygulamaya karşı birliğin kendilerini korumadığını belirten TÜSİAR Başkanı Binnur Aktaş, "TOBB bünyesindeki Sigorta Acenteleri İcra Komitesi niçin var bilmiyoruz. 15 bin acente zorda. Böyle devam ederse binlerce acente kapısına kilit vuracak" diye konuştu. Hem TOBB'a hem de İTO'ya aidat ödediklerini belirten Aktaş, "Hiçbir şey yapmıyorlar ama ranttan da vazgeçemiyorlar. Sigorta şirketleri boynumuza ilmek geçirmiş, ne yapsalar boyun eğiyoruz" ifadelerini kullandı. Özgür Sigortacılar Platformu Başkanı Neşe Demirağ ise, topladıkları imzaları aralıkta TBMM'ye ileteceklerini söyledi. TOBB'un tabana değil kendi gücüne güç katan bir sistem kurduğunu belirten Demirağ, "Şirketler gerekçesiz fesih yapıyor. TOBB ise sadece aidat topluyor" dedi.
BİZE ULAŞIN