Esnek fatura ile elektrik kesintilerine son

Esnek fatura ile elektrik kesintilerine son

Limak Uludağ Elektrik, başlattığı “Esnek Fatura” uygulamasıyla, borç nedeniyle enerji kesme işlemini yüzde 20 oranında azaltmayı başardı

  • Ekonomi
  • Salı 11.10.2017
Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova illerinde toplam 3 milyon müşteriye hizmet veren Limak Uludağ Elektrik, özellikle maaş günleri fatura dönemine denk gelmeyen memur ve işçilere yönelik bir süre önce uygulamaya koyduğu "Esnek Fatura" uygulamasının meyvelerini toplamaya başladı.

MÜŞTERİ BELİRLİYOR
Limak Uludağ Genel Müdürü Ali Erman Aytaç, 2017 yılını müşteri memnuniyeti yılı ilan ettiklerini belirterek, hayata geçirdikleri Esnek Fatura uygulamasıyla borç nedeniyle enerji kesme işlemini yüzde 20 oranında azaltmayı başardıklarını söyledi. Türkiye'de enerji sektöründe bir ilk olan Esnek Fatura uygulamasıyla müşterilerin fatura ödeme tarihlerinin kendilerinin belirlediğine dikkat çeken Ali Erman Aytaç şunları söyledi: "Fatura son ödeme tarihleri mevzuata göre sayacın okunduğu güne 10 gün ilave edilerek tespit edildiği için memur, emekli veya diğer ücretli çalışanların maaş ödeme tarihlerine denk gelemeyebiliyordu. Hayata geçirdiğimiz bu uygulamamız ile müşterilerimiz artık ödeme dönemlerini kendileri belirleyebiliyor. Ayrıca, Esnek Fatura kapsamında müşterilerin fatura alt limitlerini belirleyebilecekleri bir uygulama da başlattık. Ayarlanabilir Fatura Alt Limiti ile özellikle yazlık ve kışlık evleri olan müşterilerimizin küçük faturalar sebebiyle yaşadığı sıkıntılar ortadan kalkıyor."

3 MİLYON ABONE
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (EPDK) 2017 yılı için belirlediği yıllık 2400 kwh elektrik tüketimini gerçekleştiren serbest tüketicilere tüm Türkiye'de elektrik satışını gerçekleştirdiklerini belirten Ali Aytaç, "Yaklaşık 250 Bin'i serbest tüketici olmak üzere toplam 3 milyon müşterimiz bulunuyor. Ülke genelinde elektrik satışı yaptığımız il sayısı ise 50'yi geçti. Bilgi teknolojilerine yapılan yatırımlarla müşterilerimize daha hızlı hizmet veriyoruz. Müşteri İşlem Merkezleri (MİM) ve Yetkili İşlem Merkezleri (YİM) sayımızı da 100'ün üzerine çıkardık" dedi.
BİZE ULAŞIN