Koleksiyon takı ve tekstile girdi

Koleksiyon Mobilya, takı ve tekstil aksesuvarı işine girdi. Mağazalarında takı, eşarp, hazır giyim de satacak firmanın kurucusu Malhan, “Hatay’da tasarım işiyle ilgili OSB kurulması için belediye ve valilikle görüşüyoruz” dedi

Koleksiyon takı ve tekstile girdi
Mobilyayla tasarımı tanıştıran Koleksiyon, 'tasarım için endüstri' mottosuyla aksesuvar işine de girdi. Mağazalarında bundan sonra mobilya dışında eşarp, takı, cüzdan gibi aksesuvarlar ile hazır giyim ürünlerinin satılacağının altını çizen firmanın kurucusu Faruk Malhan, "Ekonomide bir dönüşüm yaşanıyor. Reel sektör tasarım sanayisine dönüşüyor. Bizim bu hamlemiz de bu dönüşümün bir sonucu" diye konuştu. Proje için cam, porselen, altın, gümüş, bakır, ipek ve kaşmirle çalıştıklarını dile getiren Malhan, yeni ürünleri özellikle yurtdışındaki mağazalarında sergileyip Türk kültürünü buralarda yabancılarla buluşturacaklarını ifade etti. Farklı mağazalarda da Koleksiyon markalı takılarının satışının yapılacağının altını çizen Malhan, kalıp makineleri için 18 milyon liralık bir yatırım yaptıklarını söyledi.

OSB'YE ÖNAYAK OLACAĞIZ
İpek ve kaşmir şal ve hazır giyim üretimini Hatay'da yaptırdıklarını ifade eden Malhan, İç Anadolu'da kilim, Mardin'de ise seramik ve cam ürünlerinin üretimini yaptırdıklarını söyledi. Gittikleri illerin yerleşik halkına üretim yaptırdıklarını vurgulayan Malhan, "Özellikle kadınlarla çalışıyoruz. Çünkü çok daha istekli ve organizeler. Şu anda Hatay'da belediye ve valilikle görüşüyoruz. Sırf tasarım işlerin üretimi için bir 'Tasarım Organize Sanayi Bölgesi' (OSB) kurulması için uğraşıyoruz. Bunun için önayak olacağız" ifadelerini kullandı.

YILDA 3.5 MİLYON ÇAY BARDAĞI SATTIK
Mobilyadan sonra tasarladıkları çay takımlarının da ciddi bir ilgiyle karşılandığını ifade eden Malhan, "Yılda 3.5 milyon çay bardağı satıyoruz. Türkiye'de yılda 500 milyon adet çay bardağı satıldığını düşünürseniz gidecek çok yol var" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN