Zekâ ve Yetenek için #kafakafaya

Zekâ ve yetenek alanının en kapsamlı etkinliği olan V. Zekâ ve Yetenek Kongresi, bugün ve yarın Ankara’da yapılacak

Zekâ ve Yetenek için #kafakafaya
Türkiye Zeka Vakfı ve ODTÜ Eğitim Fakültesi işbirliği ile gerçekleştirilecek olan, zeka ve yetenek alanının en kapsamlı etkinliği V. Zeka ve Yetenek Kongresi bugün ve yarın Ankara'da, ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi'nde toplanıyor. Türkiye'nin dört bir yanından gelen, ağırlıklı olarak öğretmen, ebeveyn ve eğitimci adayı öğrencilerin izleyici olduğu kongre, yurt içi ve dışından eğitim model ve uygulamaların sunulduğu, atölyeleri ve konuşmacılarıyla eğitim dünyasına farklı bir deneyim sunacak. Kongre için #kafakafaya hashtag'i belirlendi. Turkcell ve Uğur Okulları ana sponsorluğunda yapılan kongre, zekâ ve yetenek konularında kuramsal ve deneysel çalışmalar yürüten akademisyenlerden profesyonel hayata henüz adım atmamış öğrencilere kadar çeşitli ve zengin bir katılımcı profilinin düşüncelerini ve deneyimlerini içeriyor.

RENKLİ SUNUMLAR
Açış konuşmalarını Türkiye Zeka Vakfı Başkanı Emrehan Halıcı, Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, ODTÜ Eğitim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Özgül Yılmaz Tüzün, Uğur Okulları Genel Müdürü Nevzat Kulaberoğlu yapacak. Anadolu Üniversitesi Özel Yeteneklilerin Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Uğur Sak "5N1K ile Türkiye'nin İlk Yerli Zekâ Ölçeği ASİS", Sabah Gazetesi Ekonomi Yazarı Şeref Oğuz "100 Yıl Sonraki Dünya", Şermin Yaşar (Oyuncu Anne) "Çocuklar İçin Zengin Evler ", Dokuz Eylül Üniversitesi Özel Yetenekliler Eğitimi Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Kemal Yürümezoğlu "Çocuklarla Bilimsel Merakın Oluşumu ve Yeteneklerin Doğuşuna Tanıklık" başlıklı sunumlarıyla kongrede yer alacak.

10 ATÖLYE ÇALIŞMASI
Bu yıl da ilgiyle beklenen atölye çalışmalarında tüm kontenjanlar iki ay öncesinde doldu. Kongrede sınırlı sayıda kontenjanla gerçekleştirilen 10 atölye çalışması olacak. Davranış bilimleri uzmanı Mehmet Auf "Başarının Olmayan Formülü", motivasyon konuşmacısı Serdar Kılıç "Doğadaki Çocuk", TED Ankara Koleji Genel Müdürü Sevinç Atabay "Öğrenme Çevikliği Nedir?" konuşma başlıklarıyla kongrede yer alacak. ODTÜ Psikoloji Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Nebi Sümer "Yeteneğin Keşifle Buluşmasında Güvenli Aile ve Okul İkliminin Rolü" konuşma başlığıyla dinleyicilere seslenecek.
BİZE ULAŞIN