Sektörün geleceğini inşa ediyoruz

Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Yakup Doğan, “Bankacılığın geleceğini inşa edecek uygulamaları hayata geçirerek, sektörü devrim niteliğindeki çalışmalarla tanıştırıyoruz” dedi

Sektörün geleceğini inşa ediyoruz
Mobil başta olmak üzere dijital kanallara her sene daha fazla yatırım yaptıklarını dile getiren Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Yakup Doğan, "Bankacılığın geleceğini inşa edecek uygulamaları hayata geçirerek, sektörü devrim niteliğindeki çalışmalarla tanıştırıyoruz. Yapay zekâ, büyük veri, biyometri gibi yeni teknolojiler üzerine çalışıyoruz" diye konuştu.
Doğan dijital çalışmalarıyla ilgili şu bilgileri verdi: "Göz-ID'nin yanı sıra ATM'ye dokunmadan QR kod ile anında para çekme özellikleri hayatı kolaylaştırıyor. Yapı Kredi Mobil'e Google Search altyapısını entegre ettik. Siri ve iMessage üzerinden para gönderilebilmesine olanak tanıdık. Müşteriler NFC özelliği olan Android telefonlarını POS cihazlarına yaklaştırarak güvenle ve temassız alışveriş yapabiliyor.
Sektörde bir ilki gerçekleştirerek Facebook Messenger'ın bot uygulaması üzerinden bankacılık hizmetlerimizi sunmaya başladık." Yapı Kredi Mobil'e, müşterilerin istedikleri şubeden istedikleri tarih ve saate randevu alabildikleri Şube Yoğunluk Haritalarını Görüntüleme ve Randevu Alma özelliğini de eklediklerini aktaran Doğan, kartlarını kaybeden müşteriler için de Panik Yok Butonu'nu hayata geçirdiklerini bu şekilde kartlarını kullanıma geçici olarak kapatıp mobilden işlemlerine devam edebilme olanağı sağladıklarını kaydetti.

MOBİLMATİK'LER HİZMETE GİRİYOR
ATM üreticisi NCR'ın, Avrupa'da bir ilk olan temassız mobil ATM pilot çalışmasını ilk defa Yapı Kredi ile gerçekleştirdiğini vurgulayan Doğan, "Müşterilerimizin hayatlarını kolaylaştırmak adına ekransız, kartsız ve sadece mobil telefonlar ile kullanılabilen yeni MobilMatik'ler yakında hizmete girecek. MobilMatikleri, mevcut ATM'lerimizin olmadığı ofisler, kafeler, fast-food restoranlar gibi özellikle gençlerin yoğun olduğu ve hızlı nakit erişimi ihtiyacının olduğu noktalarda konumlayacağız. Yapı Kredi Mobil uygulamamızdan MobilMatik'e dokunmadan para çekme işlemi yapılabilecek" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN