Ar-Ge için 24 milyar liralık kaynak kullanıldı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, bir yıllık Ar-Ge harcamalarının 24 milyar 641 milyon lirayı bulduğunu açıkladı

Ar-Ge için 24 milyar liralık kaynak kullanıldı
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, bilim ve sanayi alanında Ar-Ge çalışmaları, araştırma altyapıları ile tematik araştırma laboratuvarı projeleri hakkında bilgi verdi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, araştırma altyapıları projeleri kapsamında devlet üniversiteleri, vakıf üniversiteleri ve kamu kurumlarında toplam 131 tematik araştırma laboratuvarı projesinin tamamlandığını bildirdi. 109 projenin ise halen devam ettiğini belirten Özlü, bakanlık verilerine göre 2017 Ekim ayı itibariyle özel Ar-Ge merkezi sayısının 678 olduğunu kaydetti.

114 PROJEYE DESTEK
Türkiye'de toplam 179 üniversite bulunduğunu belirten Özlü, son 15 yıllık dönemde kamu yatırım programları aracılığıyla toplam 114 üniversitenin araştırma altyapı projelerine destek verildiğini bildirdi.
Özlü, 2017 yılı Ekim ayı itibariyle 69 adet Teknoloji Geliştirme Bölgesi kurulduğunu belirtirken Ar-Ge harcamalarının tutarını ise 2016 yılı için 24 milyar 641 milyon lira olarak açıkladı.
BİZE ULAŞIN