İstihdam Şûrası Külliye’de toplanıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün Külliye’de yapılacak İstihdam Şûrası’nda seferberliği destekleyenlere ödüllerini verecek

İstihdam Şûrası Külliye’de toplanıyor
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 7 Şubat'ta başlattığı istihdam seferberliği işgücüne katılımı tarihi zirveye taşıdı. Türkiye bir yılda 1.8 milyonu aşan istihdamla rekor kırarken, Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün Külliye'de "Daha da büyük hedeflere" sloganıyla yapılacak İstihdam Şurası'nda seferberliğe destek veren ve en çok istihdam yaratan firmalara, işadamlarına ödül verecek. Erdoğan, 2018'de uygulanacak yeni istihdam teşviklerini açıklayacak ve iş dünyasının yanında olmaya devam edecekleri mesajını verecek.
Yeni dönemde yaklaşık 1.5 milyon istihdam yaratan özel sektörü destekleyen daha etkili teşvik uygulamaları devreye girecek, işbaşı eğitim programları da 3'ten 6 aya çıkarılacak. Yılbaşında yeni eleman alan işletmelere işçi başına verilen prim ve vergi desteğinin süresi uzatılacak.

YOL HARİTASI AÇIKLANACAK
İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinin katılacağı şurada istihdamı artırıcı politikalar ele alınacak. Şura kapsamında düzenlenecek "Uluslararası İstihdam ve Kariyer Kongresi" ile 2018'e ilişkin yeni yol haritası da ortaya konulacak. Özel politika gerektiren grupların istihdamının önündeki engeller tespit edilecek. Bunlara karşı çözüm önerileri geliştirilecek, kalıcı istihdam ile istihdamın artırılmasındaki yenilikçi yaklaşımları ele alınacak.
BİZE ULAŞIN