Murat Kalsın İTO Başkanlığına adaylığını açıkladı

İstanbul Ticaret Odası'nda (İTO) Murat Kalsın başkanlık için aday oldu. İbrahim Çağlar'ın ekibinde yer alan Kalsın, halen İTO'da başkan yardımcılığı görevini yürütüyor. İTO'da yeni başkan Çarşamba günü yapılacak seçimde belli olacak

Murat Kalsın İTO Başkanlığına adaylığını açıkladı

Adaylığı ile ilgili olarak Habertürk'e açıklamalarda bulunan Kalsın, İTO'da geçmişte de benzeri durumların yaşandığını ve teamüllere bakıldığında başkan yardımcılarından birisinin, Yönetim Kurulu'nda yapılan oylama ile başkandan sonra koltuğa oturduğunu söyledi.

"ÇAĞLAR'IN BAŞLATTIĞI PROJELERİ TAMAMLAMAK İSTİYORUM"

Kalsın, şöyle konuştu: "Ben arkadaşlarımın desteğine güveniyorum. İTO Meclisi'nde de bu yönde bir teveccüh var. Ben de göreve gelip hem İbrahim Çağlar'ın başlattığı projeleri tamamlamayı hem de bölgede ve dünyada bu kadar zorlu bir süreç yaşanırken, dünyanın ve Türkiye'nin en büyük ticaret odası olarak Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a destek olmayı amaçlıyorum."

'NİSAN 2018 SONRASI KONUŞMAK İÇİN ERKEN'

Kalsın, Nisan 2018 sonrası yeni dönemde aday olup olmayacağı ile ilgili olarak da, "Çok hüzünlü bir veda yaşadık. Bizim esas amacımız Nisan 2018'e kadar olan dönemi tamamlamak. Ondan sonrası için konuşmak için ise henüz çok erken. O günkü koşullar, üyeler, konjonktür ve desteklere bakar ve yeni dönem için aday olup olmayacağımızı değerlendiririz." ifadesini kullandı.

SEÇİM ÇARŞAMBA GÜNÜ

İTO Yönetim Kurulu, Başkan İbrahim Çağlar'ın vefatı sonrası ilk toplantısını 20 Aralık 2017 Çarşamba günü yapacak. Çarşamba günü yapılacak seçimlerde, olağan seçimli genel kurul tarihi olan Nisan 2018'e kadar İTO'ya Başkanlık yapacak isim belli olacak.

BİZE ULAŞIN