Faizsiz fonlarda büyüme devam ediyor

Faizsiz fonların hızla büyüdüğünü söyleyen Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, “Son birkaç yılda faizsiz emeklilik fonları, tüm emeklilik fonlarının %8’ine ulaştı. Bu önemli bir başarı” dedi

Faizsiz fonlarda büyüme devam ediyor
Türkiye'de faizsiz emeklilik fonların büyümesinin tüm faizsiz finans camiası için moral verici olduğunu belirten Katılım Emeklilik Genel Müdürü Sincek, şu bilgileri verdi: "Son birkaç yılda hızla büyüyen faizsiz emeklilik fonları, tüm emeklilik fonlarının %7.6'sına ulaştı. Özellikle 2017 yılı başında başlayan Otomatik Katılım sisteminde ise faizsiz fonlar % 63 seviyelerinde tercih edilerek potansiyelini gösterdi. BES ve OKS devletin garantisi ve sıkı kontrolü altında işleyen, şeffaf bir tasarruf sistemi. Bu sistemde tasarruflarınız çeşitli fonlarda değerlendiriliyor. Biz Katılım Emeklilik faizsiz emeklilik fonları üzerinden tasarrufunuzu altın, döviz, sukuk, katılım hisse senedi gibi finansal araçlarla yönetiyoruz. Tüm bu araçlarla tasarrufunuzun kazandığı getirinin yanı sıra bir de malumunuz hiçbir tasarruf aracında olmayan %25 devlet katkısı da mevcut."

KATILIM EMEKLİLİK'TE FON BÜYÜKLÜĞÜ 1 MİLYAR TL
Katılım Emeklilik, kuruluşunun üzerinden sadece 3 yıl geçmesine rağmen BES'te Otomatik Katılım dahil 380 binin üzerinde katılımcı sayısına ve 1 milyar lira fon büyüklüğüne ulaştı. Psikolojik barajın aşılması faizsiz fonların geleceği için de ümit verdi. Bu başarıyı, tamamını kendi kurduğu faizsiz 8 adet emeklilik fonuyla yakalayan Katılım Emeklilik, böylece şirket tarihinde çok önemli bir kilometre taşını aşmış oldu. Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, "Bu noktaya sıfırdan üreterek, yeni katılımcı kazanarak, müşteri memnuniyetini sürekli artırarak, kendimizi ve sektörümüzü geliştirerek geldik. Bize güvenen ve destek veren tüm katılımcılarımıza teşekkürlerimi sunuyorum" dedi. Sincek, "1 milyar lira fon büyüklüğü, bizim için bir psikolojik sınırdı. Bu barajı aşmamızın Türkiye'de faizsiz fonların geleceği açısından da önemli anlamı bulunuyor" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN