Matriks, 15’inci kuruluş yılını yeni çözümleriyle kutladı

Yurtdışı ürünlere olan bağımlılığı ortadan kaldıran Matriks, 15’inci kuruluş yılını yeni çözümleriyle kutladı. Borsa İstanbul Başkanı Himmet Karadağ’ın katıldığı gecede konuşan Matriks Genel Müdür Yardımcısı Fuat Akman, “Ar-Ge departmanımızla birlikte hazırladığımız ürün ve hizmetlerin finans piyasasının doğasını değiştireceğine inanıyoruz. Çünkü günümüzde finansal veriye erişimden çok verinin bilgiye dönüşmesine büyük bir ihtiyaç duyuluyor. Matriks bu tespitten hareketle finans piyasası oyuncularına yapay zekâ içeren yeni çözümler hazırladı” dedi.

Matriks, 15’inci kuruluş yılını yeni çözümleriyle kutladı

Matriks, 15. Yılını Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Karadağ ile iş dünyasının seçkin yöneticilerinin hazır bulunduğu özel bir etkinlikle kutladı. Finans piyasasının doğasını değiştirecek yeni ürün ve hizmetlerinin tanıtıldığı özel gecede, Prime, Matriks IQ, Mobil IQ, WebTrader, Bot, Çapa, HFT, Algo Çözümleri, OMS, Enerji Terminali ve Emtia İşlem Platformu kullanıcılarla buluştu.

Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Karadağ, açılış konuşmasında fintech alanında yetişmiş işgücüne ve mühendis kaynağına rağmen az sayıda Matriks benzeri firmanın bulunduğunu söyledi. Karadağ, "Doğru ürün doğru ölçek anlamında borsa olarak çok doğru işler yaptığımızı düşünüyorum. Şirketlere sunacağımız hizmetleri arttırıyoruz. Artık çok daha entegre hale geldik. Birlikte geliştirdiğimiz bir süreç söz konusu, borsa ve Matriks bu anlamda bir birini etkiliyor. İnşallah veri yayıncılığımızın gelişmesine, sermaye piyasalarının gelişmesine, başarı dolu nice yıllar geçirmesi dileğiyle Matriks yazılıma teşekkür ederim." diye konuştu.

YAPAY ZEKAYI BORSA EKRANLARINA TAŞIYACAK

Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Karadağ'ın açılış konuşması ile başlayan "15. Yılında Yenilenen Matriks" özel buluşmasında, Matriks Genel Müdür Yardımcısı Fuat Akman, yeni ürün ve çözümleri tanıttı.

2003 yılında finans piyasasına yönelik veri dağıtım şirketi olarak kurulan Matriks'in, 15 yılda pek çok ilke imza attığını dile getiren Akman, konuşmasına şöyle devam etti: "Matriks, finans piyasasına yönelik analiz sistemlerinde yurtdışına bağımlılığı ortadan kaldırdı. 2005 yılında borsayı cep telefonuna taşıyan ilk yerli kurum oldu. Cep telefonları ile piyasaları anlık olarak izleyebilme ve alım satım yapma, Algoritmik Trading, Piyasa Yapıcılığı gibi birçok ilkleri Türk yatırımcısının hizmetine sunarak, sektörün gelişimine katkıda bulundu. Bugün yeni ürünlerimizi tanıtmak için karşınızdayız. Ar-Ge departmanımızla birlikte hazırladığımız ürün ve hizmetlerin finans piyasasının doğasını değiştireceğine inanıyoruz.

Çünkü finansal veriye erişimden çok verinin bilgiye dönüşmesine büyük bir ihtiyaç bulunuyor. Matriks bu tespitten hareketle finans piyasası oyuncularına yapay zekâ içeren yeni çözümler hazırladı."

MATRİKS YENİ PAZARLARA AÇILIYOR

Fuat Akman , Türkiye'deki deneyimini yurtdışı pazarlara taşımaya hazırlanan Matriks'in, yeni stratejileri doğrultusunda, blockchain, kitle fonlaması, kişisel finans ve emtia borsaları için altyapı geliştirme konularındaki çalışmaları hakkında bilgi verdi.

MATRİKS 12 YENİ ÜRÜNÜ İLE 2018'E GİRİŞ YAPTI

Prime, Matriks IQ, Matriks Mobil IQ, MatriksWebTrader, Matriks Bot, Matriks Çapa, Matriks HFT

Matriks Algoritmik Trading Çözümleri

Matriks Algo, FinALGO, Matriks OMS,

Emtia Platformları

Matriks MET, Matriks Tezgah Üstü Piyasası (OTC)

BİZE ULAŞIN