Yeni yıla teknoloji yatırımıyla girdik

2018’de büyüme için yüzde 50’lik bir oran hedefleriklerini belirten Jolly Tur Genel Müdürü Figen Erkan, “Yeni yıla önemli bir teknoloji yatırımıyla girdik” dedi

Yeni yıla teknoloji yatırımıyla girdik
Jolly Tur Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Figen Erkan, 2017'yi yüzde 45'lik bir büyüme oranıyla, hedeflerinin de üzerinde kapattıklarını belirterek, "2018'de büyüme hızımızı daha da artırarak yüzde 50'lik oran belirledik" dedi. Bu büyüme oranındaki ana dinamiğin, Jolly Tur'u uluslararası arenaya taşıyacak derece önemli bir teknoloji yatırımı olacağına dikkat çeken Erkan, "Bu dev teknoloji yatırımıyla yurtdışında 400 binden fazla otel sistemimize dahil olacak ve bu otellerden rezervasyon yapılabilecek. Dünyadan ve Türkiye'den butik oteller, şehir otelleri ve daha pek çok kategorideki otel bu sistem üzerinden kullanıcılara açılacak" diye konuştu. Geliştirdikleri bu sistem dahilinde yeni bir uçak bilet sistemini de devreye alacaklarının altını çizen Erkan, "Bütün bu ürünler dinamik paket mantığıyla satılabilecek ve seyahate dair tüm ürünler tek bir platformda toplanacak. Kullanıcı dostu yüzlerle hem partner acentelerimiz hem de jollytur.com'daki son kullanıcımız rahatlıkla ürünlere ulaşabilecek" diye konuştu.

KÜLTÜR TURLARINDA TALEP İKİ KAT ARTTI
Jolly Tur'un yüzde 50'ye varan oranlarda indirimlerle erken rezervasyonu 20 Kasım'da başlattığını aktaran Erkan, "Şu anda geçen yılın aynı dönemine oranla yurtiçinde yüzde 70, Kıbrıs ve yurtdışında da yüzde 50 büyümemiz söz konusu. Yurtdışı ve kültür turlarında da 2 kata yakın bir talep artışı var" dedi. Bu sene yurtdışından Türkiye'ye gelecek turist sayısında büyük bir artış beklendiğinin altını çizen Erkan, otellerde ciddi bir doluluk yaşanacağını, son ana kalanların yer bulmakta güçlük çekeceğini kaydetti. Erken rezervasyon sigortasının riskinin sıfıra indirdiğini anlatan Erkan, şunları anlattı: "Erken rezervasyonla ilgili bir diğer fırsat ise erken rezervasyon yurtiçi otelleri yapılacak rezervasyon sonrasında, konaklama yapacağınız tarihten önce bir fiyat farkı oluşması otelin fiyatı düşürmesi durumunda aradaki farkın, koşulsuz olarak iade edilmesi. Tüm bu fırsatların yanı sıra yurtiçi otel, Kıbrıs otelleri ve yurtiçi turlarda Seyahat Güvence paketi alınması durumunda 72 saat kala rezervasyon değiştirme veya iptal hakkı tanınması da en önemli avantajlardan."

TÜRKİYE'YE İNANIYORUZ
Türkiye ekonomisinde yaşanan güçlü büyümede ülkesine inanan ve yatırım yapan yüzlerce sorumlu firmanın olduğuna dikkat çeken Erkan, "Şunun altını çizmek gerekiyor ki, bu inanç ve kararlılığa sahip kurumların motivasyonunu yükselten ülke yönetiminin verdiği destekler ve uygulamalar, ticaretin devamlılığı ve gelişmesinde önemi büyük. Türkiye'nin yüzde 6-7'lik büyüme oranına erişerek, tıpkı yakın zamanda açıklanan yaklaşık yüzde 11.1'lik büyüme gibi dünya ligindeki pozisyonunu koruyacağına ve hatta ilerleteceğine inancımız tam" değerlendirmesinde bulundu.
BİZE ULAŞIN