Bakan Varank'tan flaş açıklama: Geçen seneye göre yüzde 50 arttı

Son dakika haberi: Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Türkiye yılın son iki çeyreğinde güçlü bir büyüme performansı gösterip 2020 yılını en asgari hasarla atlatacak." açıklamasında bulundu. Bakan Varank, "Bütçemiz geçen seneye göre yüzde 50 artmış durumda." dedi.

Bakan Varank'tan flaş açıklama: Geçen seneye göre yüzde 50 arttı
Pazartesi 26.10.2020 12:27
Son Güncelleme: Pazartesi 26.10.2020 12:59
ABONE OL

Son dakika haberi: Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Türkiye yılın son iki çeyreğinde güçlü bir büyüme performansı gösterip 2020 yılını en asgari hasarla atlatacak." açıklamasında bulundu.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Bütçemiz geçen seneye göre yüzde 50 artmış durumda. Yani yatırım teşviklerine, KOBİ'lere, sanayi bölgelerine, özetle Milli Teknoloji Hamlesi doğrultusundaki tüm hedeflerimize daha fazla kaynak aktarabileceğiz." ifadelerini kullandı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Türkiye ile ortak iş yapan hiçbir yabancı firma, 'Acaba yarı yolda kalır mıyım?' diye bir endişeye sahip değil. Günübirlik piyasa hareketlerinden sıyrılıp yaşadığımız dönemin bize sunduğu fırsatları en iyi şekilde değerlendirmemiz, buna odaklanmamız gerekiyor." sözlerini kullandı.