Elazığ’da Valilik Kupasını İl Milli Eğitim Müdürlüğü Kazandı

Elazığ���da resmi kurum ile sivil toplum kuruluşlarınında katıldığı valilik kupası futbol turnuvasını İl Milli Eğitim Müdürlüğü kazandı.
Elazığ Valiliği ile Türkiye Futbol Federasyonu Elazığ Temsilciliği ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanlığı işbirliği ile resmi kurumlar ve sivil toplum kuruluşları arası kaynaşma sağlamayı amaçlayan valilik kupası futbol turnuvası tamamlandı. Turnuvanın son maçında finale kalan TEİAŞ ile Milli Eğitim Müdürlüğü takımları karşılaştı. Karşılaşmayı İl Milli Eğitim Müdürlüğü 3-0 kazanarak kupanın sahibi oldu.
İl Özel İdaresi sentetik çim sahada düzenlenen turnuvanın final maçını Vali Murat Zorluoğlu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Nazif Bilginoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bağlıtaş, TEİAŞ 13. Bölge Müdür Yardımcısı Mehmet Albayrak ve çok sayıda spor sever izledi.
Kamu kurum ve kuruluşlarından 40 takımın 96 müsabaka yaptığını belirten Vali Zorluoğlu, "Kupa maçları bugün final maçıyla sona erdi. Şuana kadar güzel karşılaşmalar oldu ve final maçı da güzel ve centilmence geçti. Milli Eğitim Müdürlüğü’müzün takımı finalde kazanarak şampiyon oldu. Ben şampiyon takımı kutluyorum. Aynı zamanda bir ay boyunca çok çetin mücadeleler oldu bu vesileyle diğer takımlarımızı da gönülden kutluyorum. İnşallah önümüzdeki yıllarda bu geleneksel turnuva devam edecek. Ağırlıklı olarak bu turnuvaları desteklemeye devam edeceğiz" dedi.
Vali Zorluoğlu, final maçını kazanan takıma kupa ve hediyelerini verirken, dereceye giren takımlarına da kupalarını ve hediyelerini diğer protokol üyeleri takdim etti.
BİZE ULAŞIN