Ağaoğlu, Ataşehir'de ofise geçiş yaptı

Ağaoğlu İnşaat, Batı Ataşehir'de rezidans projesi olarak başladığı projeyi bölgenin ofis açığından da hareketle My Prestige ofis projesine dönüştürdü. Proje toplam 122 ofisten oluşuyor

Perşembe 17.09.2009
Son Güncelleme: Çarşamba 16.09.2009
ABONE OL
Ağaoğluİnşaat, çoğunluğu Ataşehir'de bulunan konut projelerinden sonra ofis projelerine de başlıyor. Batı Ataşehir'de daha önce rezidans projesi olarak başladığı projeyi bölgenin ihtiyaçları doğrultusunda ofis projesine çevirdi. Ağaoğlu İnşaar Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, nitelikli konuttan sonra nitelikli ofis projelerine de başlıyoruz. Bu ilk projemiz, Avrupa yakasında da ofis projelerimizin devamı gelecek" diye konuşuyor. Ataşehir'in finans merkezi ilan edilmesinin ardından bölgenin ofis ihtiyacını göre Ağaoğlu, hedefini bu alana çevirdi. Anadolu yakasından start verdiği ofis projelerine Avrupa yakasında da devam etmeyi planlıyor. My Prestige adını taşıyan verdikleri ofis projelerinin ilk ayağında Ataşehir'in seçildiğini açıkladı. Ağaoğlu, finans merkezi projesinin yerli bankalar dışında yabancı bankaları da Ataşehir bölgesine çekmesi gerektiğini söylerken bunun için teşvikler verilmesi gerektiğini söyledi.

Ortak sekreterya ile maliyetler azalacak
My Prestij projesinde büyüklükleri 70 ile 357 metrekare arasında değişen 122 ofis bulunacak. Ağaoğlu Projeler Koordinatörü Murad Acar, butik ofis projesiyle yaptıkları My Prestige'in 22 kattan oluşacağını söyledi. Üzerinde bir helikopter pistinin de olacağı projede büyüklükler 70 ile 357 metrekare arasında değişen her biri kendi terasına sahip ofisler bulunacak. Ofiste, 7/24 çalılan çok dilli sekreterya hizmetleri, vale parking, housekeeping, güvenlik hizmetleri de ortak olarak sunulacak. Ağaoğlu İnşaat Genel Müdürü Hasan Rahvalı, ortak hizmetler için 400-500 TL civarında aidat alınacağını söyleyerek bu bedelin bir elemanın sigorta masrafı olduğunu, bu nedenle de şirketlere ekonomik olarak avantaj sağlayacağını söyledi. Proje 19 bin 550 metrekarelik alanda inşa ediliyor. Proje içinde 4 bin 900 metrekare dükkan alanı, 8 bin 822 metrekare ofis alanı, 800 metrekare toplantı salonları, 5 bin metrekarelik otopark alanı ve 1 helikopter pisti bulunacak.