Kilitteki iddiasını 2009'da konut sektörüne taşıdı

Perşembe 31.12.2009
Son Güncelleme: Çarşamba 30.12.2009
ABONE OL
Kale Özgür Evler projesiyle konut sektörüne adım atan Kale Kilit Holding şirketlerinden Kale Yapı, önümüzdeki dönemde İstanbul'da Topkapı, Kumburgaz Güzelce, Beylikdüzü, Çobançeşme, Firuzköy ve Avcılardaki arazileri üzerine de konut, ofis, otel ve alışveriş merkezi yatırımları 0gerçekleştirmeyi planlıyor. Kale Kilit'in portföyünde yaklaşık 400 bin metrekarelik arazi stoku bulunuyor.

Sıradaki proje Topkapı'da
Kale Kilit ve Kale Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Sema Gürün, kilit sektöründeki 56 yıllık deneyimlerini Kale Özgür Evler ile konut sektörüne taşıdıklarını ifade etti. İstanbul'da Kale Kilit Holding'e ait yaklaşık 400 dönüm arazi bulunduğunu ifade eden Gürün, sıradaki projenin, Topkapı'daki arazi üzerinde gerçekleştireceklerini açıkladı. Gürün, Topkapı'daki arazilerinin eski MAN fabrikası ve yanındaki arazilerden oluştuğunu, buradaki 35 dönümlük arazide karma bir projeyi hayata geçireceklerini, proje içinde rezidans, ofis, alışveriş merkezi ve bir otel olmasının planlandığını ifade etti.

'Hedef GYO kurmak'
Sema Gürün, hedeflerinin gayrimenkulle ilgili faaliyetlerini bir gayrimenkul yatırım ortaklığı (GYO) çatısı altında toplamak olduğunu söyledi.