Yeşil, 2010'da 3 projede orta gelire yönelecek

Yeşil İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Engin Yeşil, Zekeriyaköy, Kartal ve Topkapı'da 3 yeni proje planladıklarını kaydetti

Perşembe 31.12.2009
Son Güncelleme: Çarşamba 30.12.2009
ABONE OL
Yüksek gelir gruplarının artık konuta doyduğunu söyleyen Yeşil İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Engin Yeşil, "Artık Türkiye'nin büyük bir kısmını ifade eden orta gelir grubuna yönelik uygun fiyat ve ödeme koşullarını sunan firmalar tercih edilecek" dedi.

'Ulaşım imkanlarının geliştiği yerler önem kazanacak'
Yeşil, Zekeriyaköy'de ve Kartal'da yeni konut projeleri ile Topkapı'da ikinci bir plaza projesine de başlamayı planladıklarını söyledi. Yeni yapılacak projelerin bulunduğu lokasyonların metro, metrobüs gibi ulaşım imkanlarının artık daha da önem kazandığını söyleyen Yeşil, "Bugün için konut edinmek isteyenlerin şehre uzak olarak nitelendirdikleri ve alan büyüklüğü avantajı sebebiyle sosyal imkanlar -yeşil alanlar bakımından zengin projeler, ulaşım imkanlarının oluşması ve gelişmesi sayesinde uzak olmaktan çıkıp çok değerlenecek" dedi. Yeşil, ulaşım imkanları gelişecek olan lokasyonlardan konut almayı tavsiye etti. Yeşil ayrıca büyük çaptaki sosyal alanları gelişmiş projeler için talebin çok olduğunu da belirterek 2010'un konut açısından fırsatlar barındıracağını söyledi.