Torunlar ve Özyazıcı, Nish İstanbul'da anahtar teslimine başladı

Kısa bir süre sonra halka açılacak olan Torunlar GYO ile sektörün önde gelen şirketlerinden Özyazıcı İnşaat'ın 150 milyon dolarlık yatırımla İstanbul Çobançeşme'de inşa ettiği Nish İstanbul projesinde rezidans ve ofislerde anahtar teslimleri başladı

Perşembe 16.09.2010
ABONE OL
Halka arz hazırlığında olan Torunlar GYO'nun yüzde 60 ortaklığı bulunan Nish İstanbul projesi 33 bin metrekare arsa üzerinde rezidans, ofis ve alışveriş alanlarını içeren 4 bloktan oluşuyor. Toplam 135 bin metrekare inşaat alanı bulunan projede üç blokta 67 ile 186 metrekare arasında değişen büyüklükte 585 adet 1+1, 2+1 ve 3+1 tipinde rezidanslar yer alıyor. Diğer bir bloğun 270 metrekare büyüklüğünde 63 ofise ayrıldığı Nish İstanbul'da blokların altında ise 63 metrekare ile 681 metrekare arasında 52 mağaza bulunuyor.

"Çifte sevinç yaşıyoruz"
Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun inşaatına kriz ortamında başladıkları Nish İstanbul'u söz verdikleri tarihte teslim etmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, şunları söyledi. "Torunlar GYO olarak bu bayram çifte sevinç yaşadık. Bir yandan uzun yıllardır hayalimiz olan halka arz sürecimiz başlamışken bir yandan da kriz ortamında başladığımız projelerimizi söz verdiğimiz tarihlerde sahiplerine teslim ediyoruz. Bu gelişmeler bizim için son derece önemli. Sektördeki 30 yılı aşkın tecrübemizle bundan sonra da tüm hızımızla projelerimizi hayata geçirmeye devam edeceğiz." Öte yandan Nish İstanbul'da A bloğundaki ofislerin tamamı, rezidansların ise yüzde 88'i satıldı.