Başakşehir'in gözbebeği Olimpa AVM açıldı

Fuzul Yapı'nın 45 miyon dolar yatırım ile İstanbul Başakşehir'de hayata geçirdiği Olimpa Alışveriş Merkezi açıldı. Bölgenin ilk AVM'si olan Olimpa, bin 500 kişiye iş yaratacak

  1. Haberler
  2. Emlak
Çarşamba 23.12.2010 ABONE OL
45 milyon dolar yatırımla İstanbul Başakşehir'de Fuzul Yapı tarafından hayata geçirilen Olimpa Alışveriş Merkezi açıldı. 10 bin metrekare arsa üzerine kurulu 40 bin metrekare kapalı alana sahip Olimpa AVM'de 68 adet mağaza bulunuyor. Olimpa, sahip olduğu mağaza karması ile de giyimden teknolojiye, hediyelik eşyadan eğlenceye, yiyecekten spora bölgenin A'dan Z'ye ihtiyaçlarını karşılıyor. Başakşehirlilere bölge dışına çıkmadan alışveriş ihtiyaçlarını karşılama imkanı sağlayan alışveriş merkezi, bölgesel alışveriş merkezi olma özelliğiyle trafiğe girmeden alışveriş alternatifleri sunuyor.

Bin 500 kişiye istihdam sağlıyor
Fuzul Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Akbal, altı katlı olan Olimpa AVM'de 68 adet mağaza bulunduğunu belirterek, Olimpa'nın tedarikçileriyle birlikte bin 500 kişilik bir istihdam sağladığını kaydetti. Alışveriş merkezinde iki kat kapalı otoparkın da bulunduğunu dile getiren Akbal, kapalı otoparkın 14 bin metrekare açık otoparkın ise 6 bin metrekare büyüklüğe sahip olduğunu söyledi.
BUGÜN NELER OLDU