Etiler'de lüks evler dönüşümü

Etiler-Aytar Caddesi'nde metrekaresi 9 bin dolarlık lüks projeye başlayan Atlas İnşaat ve ortakları çevredeki daire sahiplerinden 'bizim de binamızı yenileyin' talepleri almaya başladı. Grup dönüşüm için girişim başlattı

  • Emlak
  • Çarşamba 05.07.2012
İstanbul'un en lüks semtlerinden Etiler - Aytar Caddesi'nde 92 rezidans ile bir ticari alandan oluşan Nispetiye On projesine başlayan Atlas İnşaat - Renkyol - Birincioğlu ve Kapıcıoğlu İnşaat ortaklığı, projenin başlamasından hemen sonra caddedeki tüm bina sahiplerinden "Biz de binamızı size verelim. Yenileyin" talepleri almaya başladı. Projeye başladıkları günden itibaren bina sahipleri ve çevredeki daire sakinlerinden yoğun talep aldıklarını ve her gün bir bina sahibinin kendisini ziyaret ettiğini söyleyen Atlas İnşaat'ın sahibi Mehmet Ceylan, 'İstanbul'da metrekare fiyatlarının en pahalı olduğu caddelerden biri olmasına rağmen burada pek çok bina hem görsel hem de teknik olarak iyi durumda değil.

Metrekare fiyatları 11 bin dolara çıktı
Bu nedenle Etiler sakinleri de İstanbul'un genelinde yapılacak dönüşümden yararlanmak istiyor. Bu nedenle de bizim gibi yatırımcılara başvuruyor" dedi. Ceylan, Nispetiye on projesini ilk satışa çıktıklarından metrekare fiyatlarının 8 bin dolardan başladığını ancak şu anda 9-11 bin dolar aralığına çıktığını belirtti.

Moda merkez olsun
Projenin altında yer alacak bir mağazayı Türkiye'ye ilk defa gelecek bir departmant store'a kiralamak için görüştüklerini söyleyen Ceylan, tüm bölgenin de bu değişimi beklediğini kaydetti. Ceylan, "Bina sahipleriyle görüşüyoruz. Uygun şartlarda anlaşırsak tüm caddeyi yenileriz. Bölgenin çevre düzenlemesi ve kaldırımlarının düzenlenmesi için biz de yardımcı olabiliriz. Proje bölgedeki değişime öncülük edecek" dedi.

Orta Asya'dan yoğun ilgi var
Nispetiye On projesinde şimdiye kadar yabancılara satış yapmadıklarını ancak bir Kazak bir de Azeri bir zenginin daire almak için sırada beklediğini söyleyen Ceylan, "Türki Cumhuriyetlerden daha yoğun bir ilgi var" dedi. Ceylan, ayrıca Abu Dabili bir grupla da projenin tamamını satın almak için görüştüklerini açıkladı.

İki proje daha yolda
Ceylan, Nispetiye On projesinden sonra biri Zincirlikuyu-Maslak hattında, diğeri de Atatürk Havalimanı yakınında bir proje yapacaklarını söyledi. Projelerden birinin 150 bin diğerinin de 350 bin metrekare inşaat alanına sahip olacağını kaydeden Ceylan bu projelere de en kısa zamanda başlayacaklarını açıkladı.


BİZE ULAŞIN