Suudi Kral'a komşu olmak 3.2 milyon dolar

Suudi Kralı Abdullah'ın Sevda Tepesi'nde sahip olduğu arazinin yanında DEMSA Group'un yaptığı Kandilli Konakları'ndaki 8 villa satışta.Krala komşu olmanın bedeli 3 milyon 250 bin dolar ile 4 milyon 250 bin dolar arasında değişiyor

Suudi Arabistan Kralı Abdullah'ın Sevda Tepesi'nde arazisi komşularını bekliyor. DEMSA Group'un Kral'ın sahip olduğu arsanın yanında yaptığı Kandilli Konakları projesindeki villalar satışa çıktı. Toplam 15 villanın bulunduğu projede 6 villa sahibini buldu, 8 villa ise Kral'a komşu olmak isteyenleri bekliyor. İnşaatı tamamlanan projede villaların fiyatı 3 milyon 250 bin dolar ile 4 milyon 250 bin dolar arasında değişiyor. Projenin mimarı Memduh Taşdemir, 25 dönüm arazi üzerinde yer alan Kandilli Konakları'nın Sevda Tepesi'nde Demsa Groupun sahip olduğu arazi üzerinde gerçekleştirildiğini ve tüm villaların Boğaz manzarasına hakim olduğunu söyledi. Her villanın üç katta ortalama bin metrekare büyüklüğünde olduğunu söyleyen Taşdemir, "Villaların en alt katında 500 metrekare büyüklükte fitness, sauna ya da otopark olarak kullanılabilecek alan var. Ayrıca her villanın önünde kendine ait bir havuz bulunuyor" dedi. Projenin Suudi Kralı'nın sahip olduğu arazinin hemen yanında olduğunu söyleyen Taşdemir, 'Tepenin bir tarafı Kral'ın sahip olduğu arazi. Diğer tarafında ise Kandilli Konakları bulunuyor" dedi. Projeyi modern Türk mimarisiyle inşa ettiklerini söyleyen Taşdemir, "Villalarda cumbalara ve saçaklara yer verildi. Boğazda yapılan bir yapının yabancı mimariyle inşa edilmesini istemedik" dedi. Taşdemir, projedeki villaları ev sahiplerinin istediğine göre içi yapılmış şekilde de teslim edebildiklerini söyleyerek "Bazı ev sahipleri kendi zevklerine göre iç mimarlık hizmeti almak istiyor. Bu nedenle bu seçimi onlara bırakıyoruz" diye konuştu.

Gsyrimenkule ısındı
Kandilli Konakları projesini Demsa Group için gayrimenkul alanında iyi bir deneyim olduğuna da değinen Taşdemir, "Villa yapmak zor iştir. Apartman projesinden daha fazla detayla uğraşmanız gerekir. Zor taraftan başladık. Grubun gayrimenkul alanında başka projeler yapma isteği var" diye konuştu. Son yıllarda gayrimenkul ve turizm alanındaki yatırımlarına hız veren DEMSA Group, Maçka Palas Oteli'nin Emekli Sandığı'ndan satın almıştı. Grup, Pera Palas Oteli'ni ise Kalkavan ailesinden satın almış ve Dubai merkezli Jumeirah'a işletmeye vermişti. Grup ayrıca Tepebaşı'nda TÜSİAD binasının karşısında bulunan Tarhan Han'ı da satın aldı. Ayrıca Büyükdere Caddesi üzerinde bulunan Levent Plaza'nın dört katını kiralayarak burayı da lüks bir alışveriş merkezin dönüştürme planı da bulunuyor.

BİZE ULAŞIN