Sürdürülebiliir Yaşam Film Festivali bitti

Eskişehir Toplum ve Sanat Derneği (ETOS) ve İnşaat Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi (İMO) tarafından Tepebaşı Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde düzenlenen Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali, paydaşlara ve emeği geçenlere teşekkür belgelerinin verildiği kapanış töreni ile sona erdi.

Sürdürülebiliir Yaşam Film Festivali bitti

ETOS Dernek Başkanı Nihal Bağcı, yaptığı konuşmada, filmlerin dünyayı ayağımıza getirdiğini, gelecek nesillerin yaşamını zorlaştıracak doğa ve çevre kirliliğinin boyutları ile bunların nasıl yok edilebileceğine dair yol gösterici, farkındalık oluşturucu ve harekete geçirici özellikleri de olduğunu belirtti. Bağcı, "Plastik ve kimyasal atıkların okyanus ve nehirlerimizde ne kadar tehlikeli hale geldiğini, yüzde 2.5 olan Dünya'da ki kullanılabilir su oranının gittikçe düştüğünü, fosil yakıtların enerji üretiminde kullanılması ve dijital atıkların oluşturduğu çevre kirlenmesinin artık sürdürülebilir değil. Bu filmlerden bir kez daha gördüm" dedi.

Bağcı, filmlerle ilgili uzman konuşmacıların görüşlerinin 5 gün boyunca salona gelen yaklaşık bin 400 kişi tarafında ilgi ile dinlendiğini, ayrıca müzik dinletileri ve dans gösterilerinin de festivale coşku ve hareketlilik kattığını belirterek, festivale destek veren başta Tepebaşı Belediyesi olmak üzere tüm kurum ve sivil toplum kuruluşlarına teşekkür etti. Son olarak Nihal Bağcı, ETOS ve İMO olarak toplumsal sorumluluğunun çerçevesinde önümüzdeki yıllarda da bu tür projeleri hayata geçirmeyi düşündüklerini ve bu konuda ki en büyük destekçilerinin; çevresine, doğasına, geleceğine duyarlı, sanatsever Eskişehirliler olduğunu söyledi.

BİZE ULAŞIN