“Sessiz oluşum” sergisi açıldı

Tepebaşı Belediyesi Engelliler Koordinasyon Merkezi’nin, 3 Aralık Dünya Engelliler günü nedeniyle düzenlediği “Sessiz Oluşum” karma sanat sergisi açıldı.

“Sessiz oluşum” sergisi açıldı

Dünya Engelliler Günü nedeniyle düzenlenen olan "Sessiz Oluşum" Karma Sanat Sergisi, Tepebaşı Belediyesi Atila Özer Karikatürlü Ev'de açıldı. Sergide görücüye çıkan eserler; Tepebaşı Belediyesi Engelliler Koordinasyon Merkezi'ne bağlı Engelliler Sosyal Yaşam Merkezi, Gökkuşağı Kafe 1-2 ve Engelliler Montaj Atölyesi'nde eğitim alan özel bireyler tarafından hazırlandı.

Çok sayıda zihinsel ve bedensel engelli bireyin aileleriyle birlikte katıldığı sergide, öğrencilerin büyük bir özveri ve sabır ile 1 yıl süresince sanat atölyelerinde emek ve sevgi ile ürettikleri resim, cam, seramik, sabun, mozaik, taş boyama, ahşap boyama, maket uçak, el örgüsü, keçeden yapma çeşitli ürünler ile hayal güçlerinden tasarladıkları el yapımı bebekler yer alıyor.

Sergiye, Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Ay Plastik Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Ay ve Türkiye Sakatlar Derneği Eskişehir Şube Başkanı Cafer Eşen de katıldı.

Sergiden elde edilecek gelir ise Tepebaşı Belediyesi Engelliler Montaj Atölyesi, Gökkuşağı Kafe ve Sosyal Yaşam Merkezi'nde eğitim alan zihinsel ve bedensiz yetersizliği bulunan bireyler yararına harcanacak. Sergi, 9 Aralık Cumartesi gününe kadar gezilebilir.

BİZE ULAŞIN