Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Küçükler Atletizm Takımı Madalyalarla Döndü

Atletizm Federasyonunun Turkcell’in sponsorluğunda İzmir’de gerçekleşen ‘Turkcell Küçükler Atletizm Festivali Finallerinde’ Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Küçükler Atletizm takımı finallerde, 5X80 metre bayrak yarışında üçüncü, yüksek atlamada ikinci oldu.
İzmir’de Türkiye Atletizm Federasyonu bünyesinde düzenlenen Turkcell Küçükler Atletizm Festivali Finallerinde, gruplarından çıkan 16 takım yarıştı. Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları, genel klasmanda 5. oldular. Küçük atletler 5X80 metre bayrak yarışında ise Asude Esen, Yeliz Kalava, Seda Arslan, Zeynep Çaylak ve Zeynep İpoğlu’ndan oluşan takım üçüncü oldu. Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübünden Zeynep Çıplak yüksek atlama dalında ikinci olarak, bir kez daha kürsüye çıktı.
Küçük atletlerin çok başarılı bir sezon geçirdiğini vurgulayan Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Oğuzhan Özen, “Küçük sporcularımızı kutluyorum. Onlarda gördüğümüz başarılı olma potansiyelini desteklemeye devam edeceğiz. Amacımız, Eskişehir’in ismini sporda en iyi yerlere getirecek sporcular yetiştirmektir” dedi.
BİZE ULAŞIN