Opr. Dr. Kayıhan Çağlar’dan Türkav Başkanı Hasan Sezer’e ’Osmanlı Tuğrası’

Opr. Dr. Kayıhan Çağlar’dan Türkav Başkanı Hasan Sezer’e ’Osmanlı Tuğrası’
Opr. Dr. Kayıhan Çağlar, Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı (TÜRKAV) Başkanı Hasan Sezer’e Osmanlı tuğrasını törenle taktim etti.
Düzenlenen törende konuşan TÜRKAV Başkanı Hasan Sezer, Opr. Dr. Kayıhan Çağlar’ın kendisine takdim ettiği Osmanlı tuğrasını saygı, sevgi ile teslim aldığını belirtti. Sezer, "Bu tuğrayı vakfımızda onurla taşıyacağım. Osmanlı tuğrasının üzerinde tam 30 tane motif bulunmakta ve hepsinin ayrı bir anlamı var. Osmanlılarda da tuğra, sultanların göz alıcı kaligrafik nişan, alamet veya arması, bir çeşit imzasıdır. En eski Osmanlı tuğrası, ikinci Osmanlı Sultanı Orhan Gazi’ye aittir. İlk yirmi kadar Osmanlı tuğrasının sanatsal açıdan olmasa da, tarihsel açıdan önemi vardır. Tuğraların okunabilmesi, tüm Osmanlı tuğralarının bir araya getirilmesi ile mümkün olmuştur’’ dedi.
Törene, Türk Eğitim ve Öğretim Bilim Kültür Hizmet Kolu Kamu Sendikaları Sendikası (Türk Eğitim-Sen) 1 No’lu Eskişehir Şube Başkanı Haydar Urfalı, Türkiye Sağlık Sosyal Hizmet Kolu Kamu Çalışanları Sendikası (Türk Sağlık-Sen) Eskişehir Şube Başkanı Hüseyin Kararman, Ülkücü Teknik Elamanlar Derneği (ÜLKÜ-TEK) Eskişehir Şube Başkanı Ramazan Çetin, yönetim kurulu üyeleri ve TÜRKAV yönetim kurulu üyeleri katıldılar.
BİZE ULAŞIN