Eskişehir Helal Gıda Şehri Olma Yolunda İlerliyor

Eskişehir Helal Gıda Şehri Olma Yolunda İlerliyor
Eskişehir’de Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Denetleme ve Sertifikalama Araştırmaları Derneği (GİMDES) ve Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) arasında "Helal Gıdalar ve Sağlıklı Beslenme" isimli bir program düzenledi.
Programı; GİMDES Teknik Bilim Kurulu Üyesi Ali Kaygısız, TÜGVA Eskişehir İl Temsilcisi Fatih Sert ve Proje Sorumsu Ahmet Yaşar sundu. Esnaf ve Sanatkarlar Odaları, Kültür Sanat ve Hizmet Binasında yoğun bir katılımla gerçekleşen programda ilk konuşmayı TÜGVA hakkında kısaca bilgi veren İl Temsilcisi Fatih Sert yaptı. Sert, "Boğazından helal lokma geçmeyen kimselerin Türkiye Gençlik Vakfının yüksek ideallerini anlayamayacağına inanıyorum" dedi.
Türkiye’de gıdalar üzerinde rant için ne tür oyunlar döndüğünü anlatan GİMDES Teknik Bilim Kurulu Üyesi Ali Kaygısız ise, TÜGVA’nın duyarlılığından bahsedip bu tür konferans ve seminerlerin daha fazla insanlara iletilmesi gerektiğini söyledi ve teşekkür etti.
Helal gıda sertifikalandırma projesi, helal gıda eğitimi ve okul kantinlerinde helal gıda bulundurulabilirlik projeleri hakkında ise Eskişehir TÜGVA ile GİMDES arasında ortak takvim belirlendi. TÜGVA proje sorumlusu Ahmet Yaşar, Eskişehir’in helal gıda şehri olacağını söyleyerek hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

BİZE ULAŞIN