Günün öne çıkan yazarları

  • 1
  • 12
Günün öne çıkan yazarları
Günün öne çıkan yazarları

"Sürekli Darbe"nin kanıtlarını saptamaya çalışırken bazı gelişmeleri göz ardı edemezsiniz. Mesela Amerika ile aramızda tırmanan güvensizliği ve bunun sonucu olan anlaşmazlıkları hesaba alırsanız... PKK terörüne Amerikan destekli PYD tarafından verilen lojistik desteği hesaplarsanız... Ortadoğu'daki sayısız kriz nedenine bir de Şii-Sünni hesaplaşmasının eklendiğini ve bu hesaplaşmanın Amerika tarafından Musul harekâtına Şii ağırlıklı olarak yansıtılacağını düşünürseniz...
Ya da PYD'ye verilen destek yetmezmiş gibi FETÖ'nün de Amerikan himayesinde korunması, artık alıştığımız günlük gelişmelerden biri değil mi?
Gazeteciler.com. sitesi yazarı Süleyman Özışık bir anlamda "Sürekli Darbe"diyebileceğimiz olaylar dizisini listelerken mesela Adil Öksüz'ün tüm suçları sabitolmasına rağmen salıverilmesini ve bir daha bulunamamasını, dokunulmazlıkları kalkan HDP'lilere bir türlü dokunulmadığı gibi onlara yeni suçlar işleme konusunda adeta prim verilmesini ve en önemlisi de bazı masumların Fetö'cü diye ihraç edilmesini ve Fetö'cü olanların birileri tarafından korunup kollanmasını da örnek olarak vermişti.
Fırtınalı denizde yaşamaya alışmış gibi değil miyiz bir açıdan?

BİZE ULAŞIN