Turan Özdemir'e son veda

'Dondurmam Gaymak' filmiyle Türkiye'ye adını duyuran ve İstanbul'daki evinde kalp krizi sonucu hayatını kaybeden ödüllü oyuncu Turan Özdemir için tiyatroya başladığı İzmir'de tören düzenlendi. Eşi, kızı ve oğlunun taziyeleri kabul ettiği törende Özdemir'in sanatçı arkadaşları konuştu. Bu sırada Ezgi Özdemir, babasının tabutuna kapandı, öpüp sarıldı, gözyaşı döktü.

Turan Özdemir'e son veda

İstanbul'daki evinde geçirdiği kalp krizi nedeniyle hayatını kaybeden sinema ve tiyatro oyuncusu Turan Özdemir için meslek hayatına başladığı İzmir Devlet Tiyatrosu'nda tören düzenlendi.

Turan Özdemir'e son veda

Stajyer oyuncu olarak 1975'te ayak bastığı ve 2004 yılında emekli olduğu İzmir Devlet Tiyatrosu'nun Konak Sahnesi'ne getirilen Özdemir'in naaşı, sahnedeki platformun üzerine konuldu.

Turan Özdemir'e son veda

Burada sanatçı dostları, yakınları ve sevenleri Özdemir'e veda etti, duygularını, anılarını paylaştı.

Turan Özdemir'e son veda

KARİYERİNE BAŞLADIĞI SAHNEDE

İzmir Devlet Tiyatrosu Müdürü Levent Ulukut, Turan Özdemir gibi usta bir oyuncuyu kaybettikleri için üzgün olduklarını belirterek, Özdemir'e kariyerine başladığı sahnede veda ettiklerini söyledi.

Turan Özdemir'e son veda

Yönetmen Talip Karamahmutoğlu da Turan Özdemir ile bazı projelerde birlikte çalıştıklarını anlatarak, "Aksi ve zor bir adamdı, kavga etmek ve film çekmek en çok yaptığımız işti. Çabuk sinirlenirdi ama bir insanın kalbini bir kere kırsa bin kez de gönlünü alırdı." dedi.

Turan Özdemir'e son veda

Sınıf arkadaşı olan oyuncu Tomris Çetinel ise Özdemir'i anlatırken gözyaşı döktü. Çetinel, "Birlikte mezun olduk ve 43 yıl önce iki stajyer oyuncu olarak bu tiyatronun kapısından girdik. İlk oyunumuzu birlikte oynadık. Sınıf arkadaşı olmamıza rağmen ben onun annesini oynadım Lodos oyununda. Buna çok gülerdi. Yakışıklı ve hoş bir delikanlıydı. Ne acı ki 43 yıl sonra ona burada hoşçakal diyoruz." diye konuştu.

Turan Özdemir'e son veda

Turan Özdemir'in eşi Müzeyyen Özdemir de törenin ardından eşinin sahnedeki tabutuna sarılarak gözyaşı döktü.

Turan Özdemir'e son veda

Müzeyyen Özdemir, "Neden böyle bırakıp gittin, beni nasıl bırakıp gittin. Sen benim hayatımda her şeyimdin. Bir sürü yapacak işlerin vardı, planların vardı. Duyuyor musun beni, nasıl bırakıyorsun bizi, bu kadar sevinini nasıl bırakıyorsun." ifadelerini kullandı.

BİZE ULAŞIN