2009'un en garip olayları

Pazartesi 28.12.2009 11:16

EŞCİNSEL PENGUEN ÇİFTİ, YAVRU PENGUENİ EVLAT EDİNDİ

Almanya'da Humboldt türü iki erkek eşcinsel penguen, bir yavru pengueni evlat edindi.

Bremerhaven kentindeki hayvanat bahçesinde "anne ve babasının" reddettiği penguene, eşcinsel penguenler babalık yaptı. Çatlamadan önce biyolojik anne-babası tarafından reddedilen yumurta, veterinerlerin asıl ailenin yuvasına yeniden yerleştirmek için ısrarlı girişimlerine rağmen, penguen ailesi tarafından kabul edilmedi. Veterinerler, bunun üzerine yumurtayı, "doğru besler ve büyütürler" diye hayvanat bahçesinin üç eşcinsel penguen çiftinden birinin yuvasına bıraktı. İki penguen, yumurtayı büyük bir sevinçle kabullendi ve severek yumurtanın üzerinde kuluçkaya yattı.

Yumurtanın çatlamasının ardından eşcinsel çiftin gerçek anne-baba gibi davrandığını, dört hafta boyunca yavru penguenin tuvalet eğitimiyle ilgilendiğini ve onu balıkla beslediğini belirten hayvanat bahçesi yetkilileri, "Hayvanlarda eşcinsellik alışılmadık bir durum olarak görülmemeli. Bu dünyada çiftleşme illa ki üremeye bağlı değil" ifadesini kullandı.

ALTIN KALPLİ PATRON

İtalya'da küçük bir metalürji şirketinin yöneticisi Marco Colombo (38), lotodan yaklaşık bir milyon avro (2,2 milyon TL) kazandı ve bunun 350 bin avrosunu çalışanlarına dağıttı.

Colombo, herbirine 70 bin avro verdiği çalışanlarına çekilişten önce, "Kazanırsam parayı paylaşacağız" sözünü vermişti.