ABD'den son dakika Coronavirüs açıklaması: "8-10 hafta sonra..."

Son Dakika Haberi: Çin'in Hubei Eyaletinin Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılan Coronavirüs salgınıyla ilgili ABD'den son dakika açıklaması geldi. Coronavirüs her ne kadar Çin'de ortaya çıksa da dünyada virüs kaynaklı ölümler en çok İtalya'da görüldü. Dünya Sağlık Örgütü, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada, Coronavirüsün merkez üssünün Avrupa olduğunu açıklamıştı. DSÖ tarafından bugün yapılan açıklamada ise salgının yeni merkezinin ABD olabileceği ifade edildi. ABD'den bugün gelen son açıklamada ise virüsün ne zaman etkisini yitireceğine ilişkin önemli bir değerlendirmede bulunuldu.

Salı 24.03.2020 21:46 Güncelleme: Salı 24.03.2020 22:00
ABD'den son dakika Coronavirüs açıklaması: 8-10 hafta sonra...

Son Dakika Haberi: Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılarak küresel bir salgın haline gelen Coronavirüs ile ilgili olarak son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. Çin, İtalya, İspanya ve İran Coronavirüs'te en çok can kaybı yaşayan ülkeler olarak öne çıkıyor. Coronavirüs her ne kadar Çin'de ortaya çıksa da en çok ölümlü hastalık İtalya'da yaşandı. Aşı ve ilaç çalışmaları devam ederken ABD'den bugün flaş bir açıklama geldi. Gelen açıklamada ölümcül Coronavirüsün ne zaman etkisini yitirmeye başlayacağına ilişkin detaylar paylaşıldı. İşte o gelişme:

ABD'den son dakika Coronavirüs açıklaması: 8-10 hafta sonra...

ABD Savunma Bakanı Mark Esper, ABD'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının gerilemeye başlamasının 8-10 hafta almasını beklediklerini söyledi.