Son Dakika Haberi: Corona virüs yoğun bakım doktorunun ses kaydı olay yarattı! "Gözyaşlarıma mani olamıyorum"

Tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüsü hakkında son dakika haberleri peş peşe gelmeye devam ediyor. En çok ölüm oranına sahip ülkelerden biri olan İspanya'da can kaybı giderek artarken öte yandan yoğun bakım doktorunun sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı mesaj olay yarattı. İspanya'da ölümlerin önü kesilmezken, Madrid'de görev yapan bir doktorun gözyaşları içinde paylaştığı mesaj ülke gündemine oturdu. İspanya'da bugüne kadar 5 bin 400 sağlık çalışanına corona virüs bulaştığı açıklanırken öte yandan bu zorlu sürece tanıklık eden yoğun bakım doktoru Gabriel Heras La Calle gözyaşlarına mani olamadığını, her gece ağladığını, insanların ölmelerine izin vereceklerini bilerek işe gittiklerini söyledi. Yayınladığı ses kaydı olay yaratırken son dakika haberinin detayları haberimizin içerisinde…

Çarşamba 25.03.2020 13:10 Güncelleme: Çarşamba 25.03.2020 13:10
Son Dakika Haberi: Corona virüs yoğun bakım doktorunun ses kaydı olay yarattı! Gözyaşlarıma mani olamıyorum

Corona virüs salgını yeni tip adıyla Covid-19 tüm dünyayı etkisi altına alırken öte yandan son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. En çok ölüm oranına sahip ülkelerden biri olan İspanya'da ölümlerin önü kesilmezken, Madrid'de görev yapan Gabriel Heras La Calle isimli yoğun bakım doktorunun sosyal medya üzerinden paylaştığı ses kaydı ülke gündemine oturdu. Ülkedeki corona virüse ilişkin detaylar verirken öte yandan çok sayıda hastaya yatıştırıcı verildiği ve solunum cihazlarının 65 yaş üstündekilerden alınıp gençlere verildiğini söyledi. Gözyaşlarına mani olamadığını belirten doktorun yayınladıkları herkesi hüzne boğarken öte yandan durumun ciddiyeti de gözler önüne seriliyor.

İSPANYA'DAKİ DOKTORDAN ŞOKE EDEN CORONA VİRÜS SES KAYDI!

İspanya Madrid'de hastanede görev yapan doktor Heras'ın Twitter üzerinden paylaştığı video tüm dünyanın gündemine oturdu. Gözyaşları içinde solunum cihazları ile ilgili ihtimalleri anlatan doktor, durumun ciddiyetini gözler önüne serdi.

İşte son dakika haberinin detayları!

Son Dakika Haberi: Corona virüs yoğun bakım doktorunun ses kaydı olay yarattı! Gözyaşlarıma mani olamıyorum

19 Mart'ta 169, 20 Mart'ta 215, 21 Mart'ta 344, 22 Mart'ta 394, 23 Mart'ta 462 ve bugün 514 ölüm! Can kaybının 2 bin 696'ya çıktığı İspanya'da ölümlerin önü kesilemezken, Madrid'de görev yapan bir doktorun gözyaşlarıyla paylaştığı Twitter mesajı ülkeyi çalkaladı.